• Kiermasz świąteczny

12.12.2023

9 grudnia w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny. Krótko po godz. 15.00 Pani Dyrektor tworzyła oficjalnie spotkanie. Następnie uczniowie klas I-IV zaprezentowali świąteczne piosenki. Liczna widownia nagrodziła występujących gromkimi brawami. Każdy kto odwiedził naszą szkołę znalazł coś dla siebie. Pyszne ciasta, pierniki, piękne prace dzieci i rodziców. Podczas kiermaszu odbył się też kiermasz książek, z którego dochód wsparł leczenie Karoliny- siostry naszej uczennicy. Dziękujemy za przybycie i wsparcie naszej inicjatywy.

• Występy na Jarmarku w Opolu

12.12.2023

Magiczny klimat i nastrój Jarmarku Bożonarodzeniowego na Opolskim Rynku podkreśliły wystepy laureatów 27.Mikołajkowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej.W sobotni wieczór 9 grudnia czternościoro uczniów z opolskich szkół wykonało przepiękne i bardzo nastrojowe piosenki o tematyce świątecznej.Wśród wykonawców nie mogło zabraknąć uczennic naszej szkoły -Mai Bożek i Oliwii Ferenc z klasy II a,których występy mogła oklaskiwać licznie zgromadzona opolska publiczność.Gratulujemy !
            Joanna Markiewicz-Pustuła

• Prezenty bez pudła - UNICEF

04.12.2023

Przed nami mikołajki i Boże Narodzenie- czas niezwykły i magiczny. Wszyscy, duzi i mali, czekają na spotkania z bliskimi, zapach choinki, świąteczne smakołyki i, oczywiście, prezenty. Nie ma chyba piękniejszego i bardziej wyczekiwanego okresu  w całym roku. Uśmiech, radość i dobro towarzyszą nam cały grudzień. Chcemy zachęcić Was do dzielenia się tym dobrem także z tymi, którym uśmiech nie zawsze przychodzi łatwo. Z dziećmi, które są takie same jak Wy, ponieważ mają takie same marzenia i potrzeby, a jednak los nie był dla nich łaskawy.

Prezenty bez Pudła to produkty humanitarne dostarczane przez UNICEF najbardziej potrzebującym dzieciom i ich rodzinom. Prezenty bez Pudła to oryginalny sposób na wsparcie działań UNICEF, który łączy radość pomagania z przyjemnością obdarowywania. Pomoc jest realna, ponieważ zakupione  produkty  UNICEF wysyła tam, gdzie są najbardziej potrzebne.

Prosimy, by każdy chętny przekazał tylko 1 złotówkę na prezent, który zostanie przekazany  potrzebującym dzieciom.

W dniach od 5 do 8 grudnia przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego będą zbierali podarowane przez Was złotówki, a później wybiorą podarunek od uczniów naszej szkoły.

• 27. Mikołajkowy Festiwal Piosenki Dziecięcej

10.12.2023

Do ścisłego finału konkursu jury powołane przez organizatora zakwalifikowało 14 uczestników w tym dwie uczennice z naszej szkoły:Maję Bożek i Oliwię Ferenc. Ich występ podczas koncertu laureatów możemy zobaczyć już w najbliższą sobotę 9.12 na opolskim rynku o godzinie 16.00 Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zapraszamy!
            Joanna Pustuła

• W poszukiwaniu magii świąt

04.12.2023

Przed nami niezwykły i magiczny czas. Już za chwilę mikołajki, choinka, Boże Narodzenie i wymarzone prezenty. Klasy trzecia i czwarta w piątek, 1 grudnia, wybrały się na spotkanie ze Świętym Mikołajem, na którego już czekają wszystkie dzieci, dorośli też 😊 W Operze Wrocławskiej w trakcie spektaklu pt. „Mikołaj w mikołajki” mieliśmy okazję przeżyć niezwykłą przygodę. W świecie pięknej muzyki, baletu    i baśni nie tylko  spotkaliśmy Mikołaja, ale też przypomnieliśmy sobie o tym,      co w świętach najpiękniejsze. Najcenniejszym prezentem jest uśmiech, dobre słowo i życzliwość. A żaden z prezentów nie zastąpi nam bliskich i domowego ciepła.
            Nie mieliśmy sań, dlatego pojechaliśmy do Wrocławia pociągiem i dla części uczniów to też była nowa i niesamowita przygoda.

26.11.2023

25 listopada obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji również w naszej szkole nie zabrakło różnych działań związanych z tym świętem. Oczywiście każdy uczeń przyniósł swojego misia, by móc o nim opowiedzieć i przedstawić kolegom, koleżankom. Panie bibliotekarki przypomniały uczniom ciekawe przygody literackich pluszowych bohaterów, w tym lubianego i znanego dzieciom Kubusia Puchatka. Klasa trzecia dowiedziała się, że oprócz bohaterskiego niedźwiadka Wojtka historia wspomina również niedźwiedzicę Baśkę. Opowieści o prawdziwych i fikcyjnych przygodach misiów połączone zostały z plastycznymi, twórczymi aktywnościami uczniów. Powstały piękne prace, a przede wszystkim był to czas dobrej zabawy połączonej z nauką.
            Barbara Passon

• Jubileusz PSP nr 5 w Opolu

26.11.2023

40 lat minęło......

Tymi słowami - znanej skądinąd piosenki - rozpoczął się 22 listopada Jubileusz 40 -lecia  Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im.Karola Musioła w Opolu.
            Uczniowie naszej szkoły Maja Kulik i Kuba Konieczyński z klasy 7 mieli przyjemność i zaszczyt podczas  uroczystego jubileuszowego koncertu  zaśpiewać. "Dumka na dwa serca" z repertuaru Edyty Górniak i Mietka Szcześniaka w wykonaniu naszych szkolnych wokalnych talentów pięknie wpisała się w nostalgiczny charakter tego niecodziennego wydarzenia

Zaprzyjaźnionej szkole nr 5 życzymy wielu równie wspaniałych jubileuszy a naszym młodym wykonawcom gratulujemy udanego występu

Joanna Markiewicz-Pustuła

23.11.2023

22 listopada obchodziliśmy w szkole Dzień Życzliwości. Każdy założył coś w kolorze żółtym jako symbol koloru radości i nadziei. Klasy młodsze wspólnie przygotowały promienie słońca zbudowane z odrysowanych dłoni, jako symbol rozsyłania życzliwości na cały świat. Na zakończenie zatańczyliśmy razem wsolnie LABADO :) Dbajmy oto by życzliwość gościła w  naszych domach, szkołach  miejscach pracy nie od święta, ale  na co dzień.