• Dzień Dziecka

      31.05.2022

      Żyjcie tak, aby każdy kolejny dzień był niesamowity i wyjątkowy.
      Wypełniajcie każdą chwilę tak, aby potem wspominać ją z radością.
      Czerpcie energię ze słońca,kapiącego deszczu i uśmiechu innych.
      Szukajcie w sobie siły,entuzjazmu i radości.
      Żyjcie najpiękniej jak umiecie.

      Życzy Dyrektor Szkoły wraz z nauczycielami. 

     • Szkolny kiermasz książek!  

      30.05.2022

      Kochani Uczniowie!
      Już pewnie zauważyliście, że wystartował nasz kiermasz. Dzięki Waszej hojności otrzymaliśmy książki, które w dużej części już dzisiaj trafiły w ręce nowych czytelników. Bardzo się z tego faktu cieszymy:) 
      Dziękujemy za podarowane książki i zapraszamy na nasze stoisko. Czekamy na Was na każdej dużej przerwie do końca tygodnia. Pamiętajcie, że książka to najwierniejszy przyjaciel!
      Anna Huzar 

     • Co nam w duszy gra- muzyczne zmagania

      29.05.2022

      Co  nam  w  duszy  gra  - pod  takim  właśnie  tytułem  w  piątek  27  maja odbył się I   Szkolny Konkurs Piosenki. Dwadzieścioro czworo  uczniów  naszej   szkoły  sprawdzało   swój   talent   wokalny   wykonując utwory  z  repertuaru  mniej   lub  bardziej  znanych  artystów.
      Uczniowie  wykonywali    piosenki  w  języku  polskim ,  ukraińskim i  angielskim  w   dwóch   kategoriach wiekowych: klas 1-3  oraz  4-6. Zmagania   naszych  wykonawców  zasłużonymi  gromkimi  brawami  nagradzała zgromadzona  publiczność a  po  burzliwych  dyskusjach  jury   wyłoniło  zwycięzców   w   każdej   kategorii,  
      i  tak: 
      klasy  1-3  
      I  miejsce  Aleksandra Czerny z   klasy  II  
      II  miejsce  Bartosz Konieczyński  z   klasy I 
      III  miejsce Zuzanna Lisoń z   klasy  I
      klasy  4-6:
      I  miejsce  Maja Kulik z klasy V
      II  miejsce  Hanna Jaśnikowska z  klasy VIIA
      III  miejsce Natalia Gieła  z  klasy  VIIIA
      Wyróżnienie Jakub Paszkowski Z klasy IV
      Głęboko  wierzymy, że  zmagania  naszych  konkursowiczów - choć  nie  pozbawione  nuty  rywalizacji -  sprawiły  i  słuchającym i występującym  bardzo  dużo  radości.
      Dziękuję  Radzie  Rodziców  przy  Publicznej  Szkole  Podstawowej  nr  26  za wsparcie  finansowe
      i  ufundowanie   nagród  rzeczowych  dla  dzieci.


      Joanna  Markiewicz - Pustuła -organizator konkursu

     • Dzień Matki

      26.05.2022

      Choć serduszko jeszcze małe,Tobie chcę je oddać całe.
      Abyś zawsze pamiętaław nim podziękę zawsze miała.
      Za to wszystko co zrobiłaś,za to, że mnie urodziłaś,
      zawsze byłaś mi ostojąi że jesteś mamą moją.
      Ślę życzenia oraz kwiatkiNo i miłość w ten Dzień Matki.

     • Podziel się książką!     

      10.05.2022

      Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w kiermaszu książek. Na Waszych półkach na pewno leżą przeczytane książki, którym możecie dać drugie życie. Jeżeli Wam dały kiedyś uśmiech i radość, to teraz niech przyniosą je też innym.  Niech każdy z Was znajdzie tylko jedną, przyniesie ją do wychowawcy, a w ostatnim tygodniu maja na szkolnym kiermaszu pozwolimy im poszukać nowego domu. Zapraszamy :)

     • Konkurs czytelniczy "Przyjaźń niejedno ma imię."

      04.05.2022

      Zapraszamy serdecznie wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w kolejnym  konkursie czytelniczym. W tym roku roku tematem Waszych lektur i prac konkursowych ma być przyjaźń we wszystkich jej odmianach. 1.Znajdź i przeczytaj książkę o przyjaźni.
      2. Przedstaw ją w formie graficznej lub literackiej, w zależności od grupy wiekowej.


      Na Wasze prace czekamy do końca majaPokażcie jak piękna i różnorodna może być przyjaźń.

      Anna Huzar 

     • Sukcesy sportowe!

      22.05.2022

      Indywidualne Mistrzostwa Opola w Lekko Atletyce można uznać za bardzo udane. Nasza reprezentacja przywiozła 5 medali. Złoto w rzucie piłeczką palantową dziewcząt i biegu chłopców przez płotki, srebro - Skok wzwyż chłopców i pchnięcie kulą. Sztafeta chłopców 4x100m zdobyła brą

      Gratulujemy i

     • Opole śpiewa dla Ukrainy

      19.05.2022

      Piątek 13 maja to dzień szczególny nie tylko ze względu na datę i przypisany jej dzień tygodnia,ale w tym roku również dlatego,żę na scenie sali koncertowej PSM I i II st.w Opolu  stanęłą ponad setka dzieci i młodzieży z 8 opolskich szkół,biorąc udział w koncercie charytatywnym Opole śpiewa dla Ukrainy.Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klas 2-7.Wspólnie zaśpiewaliśmy utwory w języku polskim,angielskim i ukraińskim.Obok piosenek ludowych można było usłyszeć utwory Zbigniewa Wodeckiego,Michaela Jacksona czy ukraińskiej wokalistki Tiny Karol.Występom towarzyszyła kawiarenka z której dochód przeznaczony został na wsparcie uchodźców z Ukrainy.
      Joanna Markiewicz- Pustuła

     • Klasa 1 w Miejskiej Bibliotece nr 15 w Opolu

      19.05.2022

      Uczennice i uczniowie klasy I udali się 13 maja na zajęcia do Biblioteki Miejskiej w Opolu- Grudzicach. Lekcja biblioteczna związana była z emocjami, które towarszyszą nam każdego dnia. Radość, smutek, strach czy złość potrafi bardzo mocno wpłynać na nasze samopoczucie. Dzieci słuchały bajki, brały udział w dyskusji i zobaczyły teatrzyk, którego bohaterem był kolorowy potworek. Wyjście było zorganizowane w ramach NPRC 2.0 oraz Szkolnego Prrogramu Zdrowia.

      Sandra Mrahs

     • Szlakiem Orlich Gniazd

      04.05.2022

      Ostatnie dni kwietnia uczniowie klasy 7a i 7b spędzili na Jurze Krakowsko- Częstochowskiej. Udając się szlakiem Orlich Gniazd, zwiedziliśmy część zamków, a czasami już tylko ich ruiny, strzegących  w czasach średniowiecza granic Królestwa Polskiego. Nie tylko mieliśmy okazję podziwiać dokonania dawnych budowniczych, ale też poznać historię takich zamków jak Olsztyn, Mirów, Bobolice czy Ogrodzieniec.Jeszcze raz przekonaliśmy się jak wiele nasze państwo zawdzięcza Kazimierzowi Wielkiemu i jak skomplikowana była historia naszej ojczyzny. Uroku naszej wyprawie dodawały piękne krajobrazy Jury, wspaniała pogoda i wspólnie spędzony czas.To była niezapomniana wycieczka.
      Anna Huzar 

     • Apel z okazji Świąt Majowych

      04.05.2022

      "Witaj majowa jutrzenko, świeć naszej polskiej krainie [...]" tymi słowa rozpoczynał się krótki apel z okazji Świąt Majowych. Pani Dyrektor przypomniałam jakie znaczenia miała Konstytucja i jakim ważnym dokumentem jest. Odśpiewano hymn, a uczniowie klasy III przygotowali piękne plakaty.

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 26 im. Książąt Opolskich w Opolu, ul. Groszowicka 12
    • (077) 454-05-74
    • ul. Groszowicka 12 45-517 Opole Poland
    • 754-23-36-007
    • 000698408
    • INTERNET COMMUNITY Adam Korzuch e-mail: korzuch@infoic.pl
    • Rada Rodziców w PSP nr 26 w Opolu działa na rzecz wychowawczej i opiekuńczej funkcji szkoły. Wspiera wiele przedsięwzięć organizacyjnych (kiermasze, festyny, Dni Patrona) gromadzi fundusze oraz uczestniczy w realizacji ważnych zadań szkoły. Działa w oparciu o swój regulamin.
    • 05 1240 3103 1111 0010 07910178
    • Rada Rodziców Funkcja Michał Król - przewodniczący Magdalena Kaczmarska - zastępca przewodniczącego
   • Logowanie