• Ważne informacje!

      30.11.2022

      Drodzy Rodzice,

      uprzejmie informujemy, że od 1.12.2022r. drzwi wejściowe do szkoły od strony ul. Groszowickiej zostają wyłączone z użytku ze względu na szybkie wychładzanie korytarza szkolnego.
      Do szkoły wchodzimy i wychodzimy wejściem od strony łącznika.

      Ze względu na bezpieczeństwo uczniów i osób przebywających na terenie placówki, prosimy Rodziców o niewjeżdżanie samochodami na teren podwórka szkolnego.

     • "Książka w podróży" - projekt czytelniczy klasy 1b

      29.11.2022

      W ramach projektu "Czytam z klasą lekturki spod chmurki" klasa 1b zorganizowała akcję wymiany książek zachęcającą do czytania- "Książka w podróży". Dzieci ozdobiły szafkę oraz zgromadziły książki. Od dziś z wyznaczonego regału można zabierać wybraną książkę w podróż, przeczytać ją, a następnie oddać i wymienić na inną. A może u kogoś w pokoju na półce leży książka zapomniana, dawno już przeczytana? Przynieś i podziel się z innymi! Może i ona wyruszy w niezapomnianą podróż?
      Beata Szetela

     • Dzień Życzliwości w naszej szkole

      24.11.2022

      21 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W naszej szkole dzień później - 22.11.  przygotowane ciekawe zajęcia związane z tym wydarzeniem. Uczniowie założyli żółte koszulki, sukienki, sweterki czy spódnice.  Przygotowali bukiet życzliwości, który wypełniono pięknymi kwiatami. Odwiedziliśmy przyjaciół szkoły: PP nr 33 "Karolinka". Przedszkole "Minilatki", Nadleśnictwo Opole oraz Bibliotekę Miejską filia nr 15. Podczas przerw można było usłyszeć muzykę, a uczennice klasy 6 zorganizowały tańce dla wszystkich. To był piękny, słoneczny dzień. To kolejne wydarzenie w ramach Sieci Szkół Promujących  Zdrowie. 
      S. Mrahs

       

     • Świat należy do nas ! Spotkanie autorskie z Anna Jaklewicz

      24.11.2022

      Kochani Uczniowie, za nami spotkanie z niezwykłą kobietą: archeologiem, ekologiem, podróżniczką i pisarka – panią Anna Jaklewicz. Zobaczyliśmy świat oczami naszego gościa. Świat barwny, niesamowity i na co dzień nam niedostępny, ale jakże piękny. Pani Anna uświadomiła nam, że istnienie tej rzeczywistości zależy tylko od nas- ludzi. Dlatego prowadzi warsztaty ekologiczne dla dzieci i młodzieży i stawia ekologię przed archeologią.

      Anna Jaklewicz zostawiła nam mądre i piękne przesłanie: „Na razie nie decydujecie o losach świata, ale los waszego podwórka, waszej dzielnicy, waszego miasta leży w waszych rękach”. Zadbajmy o nasz świat!

     • Otwarcie wystawy „Jesteśmy Polakami! Związek Polaków w Niemczech"

      18.11.2022

      21 listopada 2022 r. o godz. 12.00 w Szkole Podstawowej nr 26 im. Książąt Opolskich w Opolu-Grudzicach, zostanie otwarta wystawa plenerowa „Jesteśmy Polakami! Związek Polaków w Niemczech”.

      Miejsce otwarcia wystawy nie jest przypadkowe. To właśnie tam, 1 maja 1924 r. powstała Polska Szkoła Mniejszościowa, która była miejscem edukacji dla młodych Polaków.

      Wśród przybyłych gości będzie m.in. dr Iwona Demczyszak, p.o. Naczelnika Delegatury IPN w Opolu, będąca jednocześnie autorką wystawy. Wydarzenie odbędzie się w ramach obchodów stulecia utworzenia Związku Polaków w Niemczech.

      Wystawa jest częścią ogólnopolskiego projektu zrealizowanego przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku wraz z Oddziałami IPN w Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie oraz Delegaturami w Opolu i Olsztynie, na który składa się wystawa główna oraz siedem wystaw regionalnych. Każda część regionalna prezentuje dzieje organizacji na danym terenie.

      Część główna przygotowana przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku (9 plansz) przedstawia najważniejsze informacje dotyczące genezy Związku Polaków w Niemczech, działalności, struktur oraz działaczy, a także represji wobec członków Związku tuż przed wybuchem II wojny światowej oraz w trakcie jej trwania. Część regionalna przygotowana przez Delegaturę IPN w Opolu prezentuje działalność organizacji na terenie Śląska Opolskiego. Wystawa będzie prezentowana w języku polskim, angielskim i niemieckim

     • Spotkanie z Anną Jaklewicz

      17.11.2022

      Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z

      Panią Anną Jaklewicz

      podróżniczką i archeolożką
       

      Nasz gość nie liczy stempli w paszporcie, a był już m.in. w Sudanie, Chinach, Laosie, Kambodży, Malezji i Singapurze. Pani Anna jest też autorką książek, artykułów i prelekcji poświęconych tematyce podróżniczej.

      Od 10 lat prowadzi zajęcia międzykulturowe dla młodzieży, warsztaty archeologiczne i ekologiczne dla dorosłych i dla dzieci.

      Jest też inicjatorką ekologicznej akcji społecznej „Książka za worek śmieci”.

      Spotkanie odbędzie się w piątek, 18 listopada , o godzinie 12.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły.

      Zapraszamy uczniów i nauczycieli na spotkanie z osobą, która opowie nam swoich podróżach o doświadczeniach z nimi związanych – Anną Jaklewicz.

      A. Huzar


       

     • Warsztaty techniczne w klasie V

      17.11.2022

      Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa to również kolorowe, piękne zakładki, z którymi czytanie będzie jeszcze przyjemniejsze. Uczniowie klasy V przy pomocy Pani Justyny przygotowali zakładki do książek. Warszataty bardzo ciekawe uczące ciepliwości i rozwijające kreatywność. 
      M. Barczyk 

     • Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole

      14.11.2022

      Uczniowie naszej szkoły godnie uczcili 104 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.  10 listopada społeczność szkolna wspólnie z leśnikami z Nadleśnictwa Opole świetowała 140 rocznicę odzyskania niepodległości. Uroczysty apel rozpoczęto od wspólnego odśpiewania pełnej wersji hymnu państwowego. Część arystyczną "Wolność kocham i rozumiem" przygotowała klasa 8a pod kierunkiem pani Anny Huzar, a oprawę muzyczną pani Joanna Markiewicz- Pustuła z zespołem woklanym.  Po przedstawieniu głos zabrała dyrketor Danuta Kamińska podkreślając wagę i szczególny chrakter święta.

        

     • Sukcesy w konkursie recytatorskim

      14.11.2022

      Po raz kolejny , już osiemnasty odbył się organizowany przez PSP nr 1 w Muzeum Śląska Opolskiego z okazji Święta Niepodległości Konkurs Poezji Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice:w kategorii klas 4-6- Pola Utko, w kategorii klas 7-8- Olimpia Łabno. Obie pięknie zaprezentowały przygotowane wiersze. Olimpia recytowała wiersz K.K.Baczynskiego "Mazowsze", a Pola- wiersz Z. Kalety "Lekcja". Obu uczennicom gratulujemy pięknych występów oraz próby zrozumienia tak trudnego tematu jak wolność i niepodległość. Poli gratulujemy uzyskania pierwszego miejsca w swojej kategorii.
      B. Passon

     • Pasowanie na ucznia klasy I

      14.11.2022

      W dniu 10.11.2022r. odbyło się Uroczyste Pasowanie na Ucznia. W królewskim ceremoniale uczniowie klas 1a i 1b ślubowali być godnymi Polakami i wzorowymi uczniami. Uczniowie recytowali dobre zasady wychowania, śpiewali oraz wykonali taniec dworski. Największym przeżyciem dla każdego pierwszoklasisty był moment pasowania na ucznia mieczem. W ten sposób oficjalnie przyjęci zostali do grona uczniów naszej szkoły. To był wyjątkowy dzień, który uczniowie przeżyli w gronie swoich rodziców, starszych kolegów i nauczycieli. Pierwszoklasiści życzymy Wam wielu sukcesów!
      R. Kaczmarczyk

     • I zawody w Hobby Horse

      14.11.2022

      W dniu 07.11.22r. Samorząd Uczniowski zorganizował pierwsze zawody w Hobby Horse, czyli w konnym kukiełkowym torze przeszkód dla klas 1-3. Pogoda dopisała, wystartowało ponad 30 uczestników, zabawa była super. Na koniec każdy z uczestników otrzymał zdrowy upominek w postaci jabłka. 
      G. Tymczyszyn 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 26 im. Książąt Opolskich w Opolu, ul. Groszowicka 12
   • (077) 454-05-74
   • ul. Groszowicka 12 45-517 Opole Poland
   • 754-23-36-007
   • 000698408
   • INTERNET COMMUNITY Adam Korzuch e-mail: korzuch@infoic.pl
   • Rada Rodziców w PSP nr 26 w Opolu działa na rzecz wychowawczej i opiekuńczej funkcji szkoły. Wspiera wiele przedsięwzięć organizacyjnych (kiermasze, festyny, Dni Patrona) gromadzi fundusze oraz uczestniczy w realizacji ważnych zadań szkoły. Działa w oparciu o swój regulamin.
   • 05 1240 3103 1111 0010 07910178
   • Rada Rodziców Funkcja Michał Król - przewodniczący Magdalena Kaczmarska - zastępca przewodniczącego
  • Logowanie