• Mam Talent - Szkolny Festiwal Talentów

      22.03.2023

      Pierwszego dnia wiosny 21.03.2023, Samorząd Uczniowski kolejny raz zorganizował występy dla uzdolnionych uczniów naszej szkoły pod nazwą Festiwal Talentów. Swoje pasje pokazało ok. 30 wspaniałych młodych ludzi w dziedzinie śpiewu, tańca, gimnastyki, muzyki i sztuk plastycznych. Wierzymy że jest ich dużo więcej i czekamy na przypływ odwagi i wystepy w przyszłym roku. Ps. Podziękowania dla calej obsługi technicznej.
      G. Tymczyszyn

     • Dzień Liczby Pi

      22.03.2023

      16 marca po raz kolejny uczestniczyliśmy w obchodach Dnia Liczby Pi. Uczniowie w ramach zajęć edukacyjnych, lekcji matematyki czy zajęć z wychowawcą, uczestniczyli w różnych rozgrywkach gier planszowych. Zabawa była wyśmienita, ale jak się okazało, plaszówki wcale nie są nudne i bezbarwne.

      S. Mrahs  

     • Jak dojść do Czarnego Młyna?

      19.03.2023

      Praca z tekstem , nawet najnudniejsza lektura może być stać się interesującą przygodą, kiedy uczeń staje się autorem gry do poznanego tekstu. Tak stało się na lekcjach polskiego w klasie szóstej. Po przeczytaniu, omówieniu powieści M. Szczygielskiego „Czarny Młyn” ( lektura wcale nie najnudniejsza) uczniowie w grupach wymyślali i sami tworzyli gry planszowe. Powstały samodzielnie wykonane piękne plansze, karty z pytaniami,
      a  nawet pionki i kostki do gry. Należało też wymyślić logiczną instrukcję.  Na koniec prezentacja przed klasą. No, i najbardziej oczekiwany moment, gra. Uczniowie „testowali” gry wymyślone przez inne grupy. W ten sposób powtórka wiadomości na temat przeczytanego tekstu połączyła się z świetną zabawą.
      Barbara Passon

     • Gimnastiada szkolna

      17.03.2023

      W dniu 15.03. 2023 odbyła się, jak co roku, szkolna Gimnastiada. Czyli zawody gimnastyczne dla 25 uczniów z klas 1-3. Tegoroczna edycja była prowadzona przez dziewczyny z klasy 4 i 7, za co bardzo dziękujemy. Podziękować też chcieliśmy panu Marcinowi Janickiemu za expresowe wykonanie baneru na tą imprezę.
      G. Tymczyszyn

      Tradycją w naszej szkole jest Gimnastiada klas I-III. Uczniowie prezentowali układ gimnastyczny, a ich poczynania oceniały uczennice ze starszych klas. To kolejna okazja do aktywności fizycznej, upowszechniania zdrowego stylu życia oraz rywalizacji fair play. Jednak przede wszystkim jest to okazja do świetnej zabawy. W zdrowym ciele zdrowy duch.
      B. Szetela

     • "Teatr w szkole"

      04.03.2023

      Klasa trzecia poznaje na swoich lekcjach baśnie. Są wśród nich też te najpiękniejsze utwory H.Ch Andersena,
      a takim  jest  z pewnością „Królowa Śniegu”. Uczniowie czytali  fragmenty tej baśni na lekcji, przeżywali emocje bohaterów w obrazach tworzonych na żywo w Teatrze Piasku. W szkolnej bibliotece zaś mieli okazję zapoznać się z całą historią Kaja i Gerdy opowiedzianą za pomocą kart teatru kamishibai. Dowiedzieli się , że japoński „papierowy teatr” narodził się już w XII wieku w Japonii, a zachwyca widzów do dziś.
      Magia tego teatru zadziałała również na naszych uczniów, którzy z zaciekawieniem obejrzeli i wysłuchali opowieści o przygodach Kaja i Gerdy. Natomiast kiedy poznali teatr kamishibai „od kuchni”, postanowili sami przygotować karty do swoich baśniowych opowieści. Życzymy powodzenia w tych twórczych działaniach.
      Karty do teatrzyku kamishibai zostały zakupione do szkolnej biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, natomiast drewniana scena to zakup z projektu Erasmus „Od codzienności do świętości”.
      B. Passon

     • Klasa II i III w teatrze

      04.03.2023

      1 marca uczniowie klas II i III udali się do Opolskiego Teatru Lalki i Aktora by poznać niesamowitą historię gorylicy Koko. „Ja goryl, Ty człowiek”, to spektakl inspirowany życiem gorylicy – najsłynniejszej na świecie, która potrafiła posługiwać się językiem migowym i porozumiewać z człowiekiem. Ta niesamoita więź w piękny sposób została zaprezentowana uczniom. 

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 26 im. Książąt Opolskich w Opolu, ul. Groszowicka 12
    • (077) 454-05-74
    • ul. Groszowicka 12 45-517 Opole Poland
    • 754-23-36-007
    • 000698408
    • INTERNET COMMUNITY Adam Korzuch e-mail: korzuch@infoic.pl
    • Rada Rodziców w PSP nr 26 w Opolu działa na rzecz wychowawczej i opiekuńczej funkcji szkoły. Wspiera wiele przedsięwzięć organizacyjnych (kiermasze, festyny, Dni Patrona) gromadzi fundusze oraz uczestniczy w realizacji ważnych zadań szkoły. Działa w oparciu o swój regulamin.
    • 05 1240 3103 1111 0010 07910178
    • Rada Rodziców Funkcja Michał Król - przewodniczący Magdalena Kaczmarska - zastępca przewodniczącego
   • Logowanie