• Akcja "Góra Grosza"

30.11.2023

Zapraszamy  wszystkich do włączenia się w niesienie dobra 😊

Wasze decyzje o wrzuceniu drobnej monety są ważną lekcją empatii i otwartości na pomoc drugiej osobie. Pokazują, że widząc słuszny cel potrafimy się zjednoczyć i wiele zdziałać.

Każdy drobny gest się liczy, każdy mały krok może uruchomić lawinę pomocy

26.11.2023

25 listopada obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji również w naszej szkole nie zabrakło różnych działań związanych z tym świętem. Oczywiście każdy uczeń przyniósł swojego misia, by móc o nim opowiedzieć i przedstawić kolegom, koleżankom. Panie bibliotekarki przypomniały uczniom ciekawe przygody literackich pluszowych bohaterów, w tym lubianego i znanego dzieciom Kubusia Puchatka. Klasa trzecia dowiedziała się, że oprócz bohaterskiego niedźwiadka Wojtka historia wspomina również niedźwiedzicę Baśkę. Opowieści o prawdziwych i fikcyjnych przygodach misiów połączone zostały z plastycznymi, twórczymi aktywnościami uczniów. Powstały piękne prace, a przede wszystkim był to czas dobrej zabawy połączonej z nauką.
            Barbara Passon

• Jubileusz PSP nr 5 w Opolu

26.11.2023

40 lat minęło......

Tymi słowami - znanej skądinąd piosenki - rozpoczął się 22 listopada Jubileusz 40 -lecia  Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im.Karola Musioła w Opolu.
            Uczniowie naszej szkoły Maja Kulik i Kuba Konieczyński z klasy 7 mieli przyjemność i zaszczyt podczas  uroczystego jubileuszowego koncertu  zaśpiewać. "Dumka na dwa serca" z repertuaru Edyty Górniak i Mietka Szcześniaka w wykonaniu naszych szkolnych wokalnych talentów pięknie wpisała się w nostalgiczny charakter tego niecodziennego wydarzenia

Zaprzyjaźnionej szkole nr 5 życzymy wielu równie wspaniałych jubileuszy a naszym młodym wykonawcom gratulujemy udanego występu

Joanna Markiewicz-Pustuła

23.11.2023

22 listopada obchodziliśmy w szkole Dzień Życzliwości. Każdy założył coś w kolorze żółtym jako symbol koloru radości i nadziei. Klasy młodsze wspólnie przygotowały promienie słońca zbudowane z odrysowanych dłoni, jako symbol rozsyłania życzliwości na cały świat. Na zakończenie zatańczyliśmy razem wsolnie LABADO :) Dbajmy oto by życzliwość gościła w  naszych domach, szkołach  miejscach pracy nie od święta, ale  na co dzień.

Dzisiaj,20 listopada, obchodzono w naszej szkole Dzień Praw Dziecka.

Data ta nawiązuje do rocznicy przyjęcia przez ONZ Konwencji Praw Dziecka, która ma za zadanie ochronę praw dzieci na całym świecie. Celem tego święta jest uświadamianie najmłodszym, że mają swoje prawa i powinni wiedzieć jak z nich korzystać. Dorosłym ten listopadowy dzień ma przypominać, że prawa dzieci nie tylko mają być przez nich respektowane, ale mają też stać na ich straży.

Kolorem tego dnia jest niebieski i ta barwa widoczna była dzisiaj w całej szkole. Błękitny, niebieski i granatowy kolor miały ubrania dzieci i dorosłych, napisy, gazetki i, oczywiście, baloniki. Klasy najmłodsze wykonały prace plastyczne związane z ich prawami, a starsze poznawały najważniejsze artykuły konwencji. Klasa siódma i ósma wzięły udział w debacie o prawach dzieci, którą zorganizował Samorząd Uczniowski.

Z okazji tego święta życzymy wszystkim dzieciom, by zawsze były szczęśliwe i kochane. Niech rosną, rozwijają swoje pasje i spełniają marzenia, a na ich buziach niech zawsze gości uśmiech :)

• Klasa IV w projekcie e-Twinning

30.11.2023

Klasa IV w tym semestrze bierze udział w projekcie e-Twinning pt. „Bajki, baśnie i bajeczki”. W ramach w/w projektu w dniu 06.11.23  klasa IV zorganizowała obchody z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci Bajek . Uczniowie klas młodszych jak i starszych w tym dniu przybrały postacie z bajek. Uczniowie naszej szkoły miały w tym dniu okazję czuć się jak w bajce. Poprzez swoją kreatywność , dobrą zabawę wytworzyły czas magii, który pozwolił im się zagłębić w swoją ulubioną postać i czuć się jak prawdziwa postać z swojej ulubionej bajki.
            Gizela Lisy

• Opolszczyzna Śpiewa

19.11.2023

Niepodległość - słowo to ,szczególnie w miesiącu listopadzie, jest na ustach wszystkich. Nie inaczej było podczas koncertu "Opole śpiewa o Niepodległości" zorganizowanego przez Stowarzyszenie "Opolszczyzna Śpiewa" w piątek 17 listopada w auli PSP nr 5 w Opolu. Chór naszej szkoły wraz z innymi chórami opolskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych wykonał te mniej znane i te bardzo popularne pieśni patriotyczne, które wybrzmiały również dzięki zaangażowaniu i przy współudziale licznie zebranej na auli publiczności. To piękne wydarzenie artystyczne dostarczyło nam wielu niezapomnianych patriotycznych wzruszeń.

Joanna Markiewicz-Pustuła

• Wycieczka do Mosznej

17.11.2023

Klasy drugie, tym razem, odwiedziły Polską Szkołę Magii i Czarodziejstwa na Zamku w Mosznej. Podróż zabrała uczniów do świata magii i tajemniczości. Za pomocą Tiary Przydziału wędrowaliśmy w członkowskich szatach po uroczych zamkowych komnatach oraz braliśmy udział w ekscytującej lekcji magii i eliksirów. Forma zajęć inspirowana przygodami Harrego Pottera oraz Hogwartem była niezapomnianym przeżyciem.
            R. Kaczmarczyk i B. Szetela