• Miś Czytuś wkracza do akcji

      19.12.2023

      Klasa II a miała dzisiaj niezwykłego gościa -Misia Czytusia. Przybył do uczniów ze specjalną misją- chce odwiedzić każde dziecko i zachęcić do codziennego czytania. Miś uwielbia, kiedy ktoś czyta mu wieczorem swoją ulubioną książkę. Przyniósł  też dzieciom pamiętnik, w którym  będą opisywały swoje spotkanie z Czytusiem i książką. Wszystkie misie są kochane, ale ten jest wyjątkowy. Przyniósł wszystkim dzieciom radość i uśmiech. Każdy chciał zabrać go do siebie, ale pierwsza zabierze Misia Czytusia do Hania 😊
      Anna Huzar 

     • Pierwszy wyjazd na narty za nami

      17.12.2023

      W dniu 15.12.2023 uczniowie z naszej szkoły brali udział w projekcie Narty Dzieciom, w ramach którego uczyli sie jazdy na nartach zjazdowych w Stacji Narciarskiej Lądek Zdrój. Każdy miał okazje podnieść swoje umiejętności i poczuć czar białego szaleństwa. Kolejny wyjazd 05.01.2024. Zapraszamy!
      G. Tymczyszyn 

     • Pasowanie na czytelnika

      17.12.2023

      12 grudnia to był kolejny ważny dzień dla uczniów klas pierwszych: 1a i 1b, uczniowie zostali pasowani na czytelników. Dziewczynki z klasy piątej razem z panią Barbarą Passon przygotowały krótkie przedstawienie. Nie zabrakło wierszyków, zagadek na temat znanych baśni oraz przybliżenia zasad dotyczących wypożyczania książek i korzystania z biblioteki. Z rąk pani dyrektor Danuty Kamińskiej uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki. W tym dniu spełniło się marzenie pierwszaków, mogły po raz pierwszy wypożyczyć książkę z naszej biblioteki. Życzymy Wam, by nie opuszczała Was radość z czytania, a spotkanie z książką było najlepszą przygodą.
      Barbara Passon

     • Pamiętnik Misia Czytusia

      12.12.2023

      Miło nam poinformować Uczniów i Rodziców klas młodszych o nowym projekcie czytelniczym, który w tym roku szkolnym będzie realizowany w klasie II a. Polega on na tym, że każdy z uczniów zabierze Misia Czytusia na tydzień do domu i będzie mu codziennie czytał, ponieważ jest on wielkim miłośnikiem książek. Miś zabierze ze sobą „Czytusiowy pamiętnik”, w którym zostanie opisana czytana mu książeczka. Projekt zakończy się wtedy, gdy Miś odwiedzi wszystkie dzieci z klasy.

      Czytanie to najpiękniejszy sposób spędzania czasu, a książki to najwierniejsi przyjaciele dzieci i dorosłych. Wspólnie spędzany czas będzie najpiękniejszym wspomnieniem, które zostanie zapisane na kartach pamiętnika.

      Niech książki pomogą nam wychowywać dzieci na mądrych, dobrych

      i szczęśliwych ludzi!


      A. Huzar 

     • Akcja "Góra Grosza"

      30.11.2023

      Zapraszamy  wszystkich do włączenia się w niesienie dobra 😊

      Wasze decyzje o wrzuceniu drobnej monety są ważną lekcją empatii i otwartości na pomoc drugiej osobie. Pokazują, że widząc słuszny cel potrafimy się zjednoczyć i wiele zdziałać.

      Każdy drobny gest się liczy, każdy mały krok może uruchomić lawinę pomocy

     • Kiermasz świąteczny

      12.12.2023

       9 grudnia w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny. Krótko po godz. 15.00 Pani Dyrektor tworzyła oficjalnie spotkanie. Następnie uczniowie klas I-IV zaprezentowali świąteczne piosenki. Liczna widownia nagrodziła występujących gromkimi brawami. Każdy kto odwiedził naszą szkołę znalazł coś dla siebie. Pyszne ciasta, pierniki, piękne prace dzieci i rodziców. Podczas kiermaszu odbył się też kiermasz książek, z którego dochód wsparł leczenie Karoliny- siostry naszej uczennicy. Dziękujemy za przybycie i wsparcie naszej inicjatywy.

     • Występy na Jarmarku w Opolu

      12.12.2023

      Magiczny klimat i nastrój Jarmarku Bożonarodzeniowego na Opolskim Rynku podkreśliły wystepy laureatów 27.Mikołajkowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej.W sobotni wieczór 9 grudnia czternościoro uczniów z opolskich szkół wykonało przepiękne i bardzo nastrojowe piosenki o tematyce świątecznej.Wśród wykonawców nie mogło zabraknąć uczennic naszej szkoły -Mai Bożek i Oliwii Ferenc z klasy II a,których występy mogła oklaskiwać licznie zgromadzona opolska publiczność.Gratulujemy !
      Joanna Markiewicz-Pustuła

     • Prezenty bez pudła - UNICEF

      04.12.2023

      Przed nami mikołajki i Boże Narodzenie- czas niezwykły i magiczny. Wszyscy, duzi i mali, czekają na spotkania z bliskimi, zapach choinki, świąteczne smakołyki i, oczywiście, prezenty. Nie ma chyba piękniejszego i bardziej wyczekiwanego okresu  w całym roku. Uśmiech, radość i dobro towarzyszą nam cały grudzień. Chcemy zachęcić Was do dzielenia się tym dobrem także z tymi, którym uśmiech nie zawsze przychodzi łatwo. Z dziećmi, które są takie same jak Wy, ponieważ mają takie same marzenia i potrzeby, a jednak los nie był dla nich łaskawy.

      Prezenty bez Pudła to produkty humanitarne dostarczane przez UNICEF najbardziej potrzebującym dzieciom i ich rodzinom. Prezenty bez Pudła to oryginalny sposób na wsparcie działań UNICEF, który łączy radość pomagania z przyjemnością obdarowywania. Pomoc jest realna, ponieważ zakupione  produkty  UNICEF wysyła tam, gdzie są najbardziej potrzebne.

                Prosimy, by każdy chętny przekazał tylko 1 złotówkę na prezent, który zostanie przekazany  potrzebującym dzieciom.

       W dniach od 5 do 8 grudnia przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego będą zbierali podarowane przez Was złotówki, a później wybiorą podarunek od uczniów naszej szkoły.

     • 27. Mikołajkowy Festiwal Piosenki Dziecięcej

      10.12.2023

      Aż 56 uczniów z opolskich szkół wzięło udział w 27.Mikołajkowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej,który odbył się w ostatni dzień listopada na scenie Młodzieżowego Domu Kultury.Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy czwartej Ola Czerny,Daria Daniel,Emilka Taskin,Michalina Król z klasy trzeciej oraz z klasy drugiej Oliwia Ferenc,Maja Bożek,Marysia Gielnik i Laura Tracz
      Do ścisłego finału konkursu jury powołane przez organizatora zakwalifikowało 14 uczestników w tym dwie uczennice z naszej szkoły:Maję Bożek i Oliwię Ferenc. Ich występ podczas koncertu laureatów możemy zobaczyć już w najbliższą sobotę 9.12 na opolskim rynku o godzinie 16.00 Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zapraszamy!
      Joanna Pustuła 

     • W poszukiwaniu magii świąt

      04.12.2023

      Przed nami niezwykły i magiczny czas. Już za chwilę mikołajki, choinka, Boże Narodzenie i wymarzone prezenty. Klasy trzecia i czwarta w piątek, 1 grudnia, wybrały się na spotkanie ze Świętym Mikołajem, na którego już czekają wszystkie dzieci, dorośli też 😊 W Operze Wrocławskiej w trakcie spektaklu pt. „Mikołaj w mikołajki” mieliśmy okazję przeżyć niezwykłą przygodę. W świecie pięknej muzyki, baletu    i baśni nie tylko  spotkaliśmy Mikołaja, ale też przypomnieliśmy sobie o tym,      co w świętach najpiękniejsze. Najcenniejszym prezentem jest uśmiech, dobre słowo i życzliwość. A żaden z prezentów nie zastąpi nam bliskich i domowego ciepła.
      Nie mieliśmy sań, dlatego pojechaliśmy do Wrocławia pociągiem i dla części uczniów to też była nowa i niesamowita przygoda.
      Anna Huzar   

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 26 im. Książąt Opolskich w Opolu, ul. Groszowicka 12
   • (077) 454-05-74
   • ul. Groszowicka 12 45-517 Opole Poland
   • 754-23-36-007
   • 000698408
   • INTERNET COMMUNITY Adam Korzuch e-mail: korzuch@infoic.pl
   • Rada Rodziców w PSP nr 26 w Opolu działa na rzecz wychowawczej i opiekuńczej funkcji szkoły. Wspiera wiele przedsięwzięć organizacyjnych (kiermasze, festyny, Dni Patrona) gromadzi fundusze oraz uczestniczy w realizacji ważnych zadań szkoły. Działa w oparciu o swój regulamin.
   • 05 1240 3103 1111 0010 07910178
   • Rada Rodziców Funkcja Michał Król - przewodniczący Magdalena Kaczmarska - zastępca przewodniczącego
  • Logowanie