• Dzień Pluszowego Misia

      26.11.2023

      25 listopada obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji również w naszej szkole nie zabrakło różnych działań związanych z tym świętem. Oczywiście każdy uczeń przyniósł swojego misia, by móc o nim opowiedzieć i przedstawić kolegom, koleżankom. Panie bibliotekarki przypomniały uczniom ciekawe przygody literackich pluszowych bohaterów, w tym lubianego i znanego dzieciom Kubusia Puchatka. Klasa trzecia dowiedziała się, że oprócz bohaterskiego niedźwiadka Wojtka historia wspomina również niedźwiedzicę Baśkę. Opowieści o prawdziwych i fikcyjnych przygodach misiów połączone zostały z plastycznymi, twórczymi aktywnościami uczniów. Powstały piękne prace, a przede wszystkim był to czas dobrej zabawy połączonej z nauką.
      Barbara Passon

     • Jubileusz PSP nr 5 w Opolu

      26.11.2023

      40 lat minęło......

      Tymi słowami - znanej skądinąd piosenki - rozpoczął się 22 listopada Jubileusz 40 -lecia  Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im.Karola Musioła w Opolu.
      Uczniowie naszej szkoły Maja Kulik i Kuba Konieczyński z klasy 7 mieli przyjemność i zaszczyt podczas  uroczystego jubileuszowego koncertu  zaśpiewać. "Dumka na dwa serca" z repertuaru Edyty Górniak i Mietka Szcześniaka w wykonaniu naszych szkolnych wokalnych talentów pięknie wpisała się w nostalgiczny charakter tego niecodziennego wydarzenia

      Zaprzyjaźnionej szkole nr 5 życzymy wielu równie wspaniałych jubileuszy a naszym młodym wykonawcom gratulujemy udanego występu

      Joanna Markiewicz-Pustuła

     • Dzień Życzliwości

      23.11.2023

      22 listopada obchodziliśmy w szkole Dzień Życzliwości. Każdy założył coś w kolorze żółtym jako symbol koloru radości i nadziei. Klasy młodsze wspólnie przygotowały promienie słońca zbudowane z odrysowanych dłoni, jako symbol rozsyłania życzliwości na cały świat. Na zakończenie zatańczyliśmy razem wsolnie LABADO :) Dbajmy oto by życzliwość gościła w  naszych domach, szkołach  miejscach pracy nie od święta, ale  na co dzień. 
      S. Mrahs

     • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

      21.11.2023

      Dzisiaj,20 listopada, obchodzono w naszej szkole Dzień Praw Dziecka.

      Data ta nawiązuje do rocznicy przyjęcia przez ONZ Konwencji Praw Dziecka, która ma za zadanie ochronę praw dzieci na całym świecie. Celem tego święta jest uświadamianie najmłodszym, że mają swoje prawa i powinni wiedzieć jak z nich korzystać. Dorosłym ten listopadowy dzień ma przypominać, że prawa dzieci nie tylko mają być przez nich respektowane, ale mają też stać na ich straży.

      Kolorem tego dnia jest niebieski i ta barwa widoczna była dzisiaj w całej szkole. Błękitny, niebieski i granatowy kolor miały ubrania dzieci i dorosłych, napisy, gazetki i, oczywiście, baloniki. Klasy najmłodsze wykonały prace plastyczne związane z ich prawami, a starsze poznawały najważniejsze artykuły konwencji. Klasa siódma i ósma wzięły udział w debacie o prawach dzieci, którą zorganizował Samorząd Uczniowski.

      Z okazji tego święta życzymy wszystkim dzieciom, by zawsze były szczęśliwe i kochane. Niech rosną, rozwijają swoje pasje i spełniają marzenia, a na ich buziach niech zawsze gości uśmiech :)

      Anna Huzar 

     • Klasa IV w projekcie e-Twinning

      30.11.2023

      Klasa IV w tym semestrze bierze udział w projekcie e-Twinning pt. „Bajki, baśnie i bajeczki”. W ramach w/w projektu w dniu 06.11.23  klasa IV zorganizowała obchody z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci Bajek . Uczniowie klas młodszych jak i starszych w tym dniu przybrały postacie z bajek. Uczniowie naszej szkoły miały w tym dniu okazję czuć się jak w bajce. Poprzez swoją kreatywność , dobrą zabawę wytworzyły czas magii, który pozwolił im się zagłębić w swoją ulubioną postać i czuć się jak prawdziwa postać z swojej ulubionej bajki.
      Gizela Lisy

     • Opolszczyzna Śpiewa

      19.11.2023

      Niepodległość - słowo to ,szczególnie w miesiącu listopadzie, jest na ustach wszystkich. Nie inaczej było podczas koncertu "Opole śpiewa o Niepodległości" zorganizowanego przez Stowarzyszenie "Opolszczyzna Śpiewa" w piątek 17 listopada w auli PSP nr 5 w Opolu. Chór naszej szkoły wraz z innymi chórami opolskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych wykonał te mniej znane i te bardzo popularne pieśni patriotyczne, które wybrzmiały również dzięki zaangażowaniu i przy współudziale licznie zebranej na auli publiczności. To piękne wydarzenie artystyczne dostarczyło nam wielu niezapomnianych patriotycznych wzruszeń. 

      Joanna Markiewicz-Pustuła

     • Wycieczka do Mosznej

      17.11.2023

      Klasy drugie, tym razem, odwiedziły Polską Szkołę Magii i Czarodziejstwa na Zamku w Mosznej. Podróż zabrała uczniów do świata magii i tajemniczości. Za pomocą Tiary Przydziału wędrowaliśmy w członkowskich szatach po uroczych zamkowych komnatach oraz braliśmy udział w ekscytującej lekcji magii i eliksirów. Forma zajęć inspirowana przygodami Harrego Pottera oraz Hogwartem była niezapomnianym przeżyciem.
      R. Kaczmarczyk i B. Szetela

     • Podziękowania

      09.11.2023

      Nasza placówka otrzymala oficjalne podziękowania za udział w akcji "Narodowe Czytanie". Podczas akcje uczniowie naszej szkoły odczytywali fragmenty utworu E.Orzeszkowej pt. "Nad Niemnem."

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 26 im. Książąt Opolskich w Opolu, ul. Groszowicka 12
   • (077) 454-05-74
   • ul. Groszowicka 12 45-517 Opole Poland
   • 754-23-36-007
   • 000698408
   • INTERNET COMMUNITY Adam Korzuch e-mail: korzuch@infoic.pl
   • Rada Rodziców w PSP nr 26 w Opolu działa na rzecz wychowawczej i opiekuńczej funkcji szkoły. Wspiera wiele przedsięwzięć organizacyjnych (kiermasze, festyny, Dni Patrona) gromadzi fundusze oraz uczestniczy w realizacji ważnych zadań szkoły. Działa w oparciu o swój regulamin.
   • 05 1240 3103 1111 0010 07910178
   • Rada Rodziców Funkcja Michał Król - przewodniczący Magdalena Kaczmarska - zastępca przewodniczącego
  • Logowanie