Aktualności
Zakończenie roku szkolnego
22.06.2026
Turniej "Obrona wieży" klas 1-3
23.06.2026Dnia 22 czerwca 2026 r., zgodnie z wieloletnią tradycją, w naszej szkole odbył się Mini Turniej Piłki Ręcznej dla klas 1–3. Podobnie jak w poprzednich latach, rolę trenerów i opiekunów drużyn z powodzeniem pełnili uczniowie klas 7–8. Gościnnie wsparł nas również nasz absolwent Aleksander Pansa, który posiada już uprawnienia sędziowskie. W prowadzeniu zawodów pomagał mu jego brat Mateusz, uczeń klasy 8. W turnieju uczestniczyło 10 drużyn, które rywalizowały w dwóch grupach. Łącznie rozegrano aż 45 meczów, dostarczając zawodnikom i kibicom wielu sportowych emocji. Zwycięzcą turnieju została drużyna klasy 3a, prowadzona przez Arka Czaprackiego. Drugie miejsce wywalczył – co było miłą niespodzianką – świetnie spisujący się zespół klasy 1b, którego opiekunką była Karolina Koszyk. Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy klasy 3b, trenowani przez Wiktora Jasnikowskiego. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju za sportową postawę, zaangażowanie i walkę do ostatniego gwizdka. Dziękujemy również uczniom klas 7–8 oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację wydarzenia. Dzięki Wam turniej po raz kolejny okazał się wielkim sukcesem!
Grzegorz Tymczyszyn4
Wyniki konkursu!
22.06.2026Przedstawiamy poniżej wyniki Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "Zawody Przyszłości - kim mogę zostać?" Gratulujemy wszystkim nagrodzonym.
Raciborski Gród zdobyty!
23.06.2026Uczniowie klas 1b i 2a wyruszyli na niezwykłą wycieczkę do historycznego serca Raciborza – Zamek Piastowski w Raciborzu. Celem wyprawy było poznanie fascynującej historii Piastów Raciborskich, którzy przez wieki kształtowali dzieje regionu. Już od pierwszych chwil na zamku uczestnicy mogli poczuć atmosferę dawnych czasów. Podczas zwiedzania zamkowych komnat uczniowie poznawali ciekawostki związane z życiem średniowiecznych władców, oglądali zabytkowe wnętrza oraz dowiadywali się, jak wyglądało codzienne życie mieszkańców grodu przed setkami lat. Przewodnicy w interesujący sposób przybliżyli historię zamku, dzięki czemu nauka stała się prawdziwą przygodą. Nie zabrakło również okazji do rozwijania wyobraźni i zadawania pytań. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały opowieści o rycerzach, książętach oraz ważnych wydarzeniach związanych z regionem raciborskim. Każda sala kryła nowe tajemnice, a odkrywanie ich sprawiało uczestnikom wiele radości. Po historycznej części wycieczki przyszedł czas na świetną zabawę w interaktywnym muzeum. Wycieczka była nie tylko cenną lekcją historii, ale także okazją do integracji, wspólnego odkrywania nowych miejsc oraz spędzenia czasu w wyjątkowej atmosferze. Wszyscy wrócili pełni wrażeń, nowych doświadczeń i pięknych wspomnień.
Sandra Mrahs12
Klasa 2b w ZOO
22.06.2026Dnia 16 czerwca klasa 2b udała się do Zoo Opole by zgłębić wiedzę na temat zwierząt, szczególnie z terenu kontynentu afrykańskiego Utrwalaliśmy zdobyte informację i poszukiwaliśmy nowych ciekawostek To była bogata w pozytywne Przygody wyprawa!
Agnieszka Gołoś- Gołąb5
Szkolne Biegi Sztafetowe
22.06.2026Uczniowie klas 4–7 wzięli udział w szkolnych zawodach przełajowych oraz biegach sztafetowych. Rywalizacja przebiegała w sportowej atmosferze, a uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem, wytrwałością i duchem fair play. Gratulujemy wszystkim zawodnikom osiągniętych wyników.
Katarzyna Janecko10
Spotkanie z rodzicami
03.06.2026Serdecznie zapraszamy
rodziców przyszłych klas pierwszwych
na spotkanie - 22 czerwca, o godz. 17.00 w hali sportowej.
Samorząd Uczniowski podsumował rok!
22.06.2026Samorząd Uczniowski podsumował pracę w tym roku szkolnym Za nami wiele cudownych działań! W głowach mnóstwo pomysłów na kolejny rok. Dziękujemy, dobrze, że jesteście!
Magdalena Barczyk
Finał projektu "Dobre Słowo"
15.06.2026Zakończyliśmy realizację projektu Dobre Słowo Poprzez różnorodne działania przypominaliśmy, że czasem jedno życzliwe słowo może zmienić tak wiele Tak ważny jest szacunek, empatia i dobra komunikacja – zarówno w szkole, jak i na co dzień - nigdy o tym nie zapominajmy!Rozmawiajmy, inspirujmy się do tego, by zamiast hejtu wybierać życzliwość. Bo słowa naprawdę mają moc – warto używać ich mądrze
#DobreSłowo #FundacjaPozytywni #SłowaMająMoc #Życzliwość #Empatia #Pozytywni
Magdalena Barczyk
Dziękujemy!
22.06.2026
Klasa 1b na spotkaniu z Waldemarem Cichoniem
22.06.2026Uczniowie klasy Ib uczestniczyli w wyjątkowej wycieczce na Festiwal Książki Opole Najważniejszym punktem programu było spotkanie z Waldemarem Cichoniem – autorem uwielbianej przez dzieci lektury „Cukierku, ty łobuzie”. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję wysłuchać niezwykłych przygód sympatycznego kota Cukierka, poznać historię powstawania książki oraz dowiedzieć się, skąd autor czerpie pomysły do swoich opowieści . Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały opowieści pana Waldemara, a także chętnie zadawały pytania, na które autor odpowiadał z wielkim poczuciem humoru.
Beata Szetela2
Sukces naszych strażaków!
15.06.2026W sobotę , 13 czerwca 2026 roku, stadion lekkoatletyczny w Opolu stał się areną sportowej rywalizacji druhów i druhen Ochotniczych Straży Pożarnych podczas Gminno-Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych Opole 2026. W wydarzeniu udział wzięło aż 46 drużyn, które rywalizowały w 11 kategoriach wiekowych. OSP Opole Grudzice 3 miejsce Kategoria chłopcy 8-12. Reprezantacji naszej szkoły to: Kuba S. i Antek K. z kl. 3a, Dawid G. z kl. 5 oraz Gabriel R. kl. 4a. Dowódca to Jan Rajman.
Festiwal Książki z udziałem klasy 1a
15.06.2026Uczniowie klasy 1a uczestniczyli w wydarzeniach związanych z Festiwal Książki Opole Dzieci miały spotkanie jednym z gości festiwalu -Martinem Widmark.
Dzień otwarty dla przyszłych pierwszoklasistów
02.06.2026Już dzisiaj zapraszamy na sportowy dzień otwarty dla przyszłych pierwszoklasistów!
Kiedy? - 12 czerwca
Godzina - 9.30
Gdzie? - boisko przy PSP nr 26Serdecznie zapraszamy!
Spektaklu ekologicznym „Frania Recykling, Cztery Żywioły i Ekodancing
15.06.2026Klasa 3a uczestniczyła w wyjątkowym spektaklu ekologicznym „Frania Recykling, Cztery Żywioły i Ekodancing” w sali koncertowej Państwowej Szkole Muzycznej Uczniowie poprzez zabawę, muzykę i eksperymenty poznali zasady ochrony środowiska Spektakl został zorganizowany przez Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Opola. Dziękujemy za możliwość udziału.
Beata Okuniewska
Bezpieczne wakacje!
11.06.2026W dniu dzisiejszym- 10.06. uczniowie klas młodszych uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Straży Miejskiej. Tematem dyskusji było bezpieczeństwo podczas wakacji. Dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą, w górach oraz podczas zabaw na świeżym powietrzu. Spotkanie było bardzo interesujące i dostarczyło uczniom wielu cennych wskazówek przed zbliżającymi się wakacjami.
Beata Szetela
Wycieczka klas pierwszych
15.06.2026Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w niezwykle ciekawej wycieczce do Zabrza i Chorzowa. W Sztolnia Królowa Luiza poznali pracę górników oraz wzięli udział w „Bajtel Szychcie”, podczas której sami próbowali swoich sił w urabianiu węgla, cięciu drewna i przerzucaniu węgla. Następnie udali się do Planetarium Śląskie, gdzie podziwiali niezwykłe piękno nocnego nieba i poznawali tajemnice kosmosu.
Beata Szetela
Muzyka, taniec i ekologiczna edukacja w jednym!
11.06.2026Klasa 3a uczestniczyła w wyjątkowym spektaklu ekologicznym „Frania Recykling, Cztery Żywioły i Ekodancing” w sali koncertowej Państwowej Szkole Muzycznej Uczniowie poprzez zabawę, muzykę i eksperymenty poznali zasady ochrony środowiska W wydarzeniu uczestniczyła także Pani Wiceprezydent Opola. Spektakl został zorganizowany przez Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Opola. Dziękujemy za możliwość udziału.
Beata Okuniewska
Słodka przerwa już w czwartek!
07.06.2026Już w czwartek - 11 czerwca zapraszamy na drugą "Słodką Przerwę".
Archiwum Aktualności