• Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2023/24

08.07.2024

Miło nam poinformować,  iż uczniowie naszej szkoły na tegorocznym egzaminie ósmoklasisty uzyskali bardzo dobry wynik:

• z języka polskiego – 77% (średnia kraju: 61%; średnia Opola: 64%)
            • z matematyki – 72% (średnia kraju: 52%; średnia Opola: 61%)
            • z języka angielskiego79% (średnia kraju: 66%; średnia Opola: 75%).

Serdecznie gratulujemy naszym absolwentom, nauczycielom i rodzicom!

Uczniom życzymy sukcesów na kolejnym etapie edukacji!

• Podsumowanie innowacji prowadzonej w kl. 2b

28.06.2024

Uczniowie klasy 2b zakończyli działania związane z realizacją innowacji pedagogicznej "Czytam z klasą lekturki spod chmurki". W tym roku tematem przewodnim było: "Na tropach dobroczynności". Celem głównym projektu było innowacyjny sposób pracy z lekturą, a tym samym rozbudzanie w uczniach miłości do książek. "Detektyw Pozytywka" pokazał dzieciom w jaki sposób można być dobrym dla ludzi. W klasie powstały małe biura detektywistyczne, których zadaniem było rozwiązywanie zagadek. Mali detektywi urządzili sesję zdjęciową w różowych okularach- symbolu rozpoznawczego Detektywa Pozytywki. Zadaniem dodatkowym tego modułu była zabawa "Ciche Anioły" , w której dzieci były "aniołami" dla wylosowanego kolegi lub koleżanki. Zadaniem każdego było zrobienie czegoś dobrego dla swojego podopiecznego, bycie dla niego miłym. Pod koniec tygodnia "anioły" się ujawniły, dla kogo były opiekunami. Zabawa pokazała, jak bycie miłym jest trudne i piękne równocześnie. Z kolei sens modułu "Bądź dobry dla zwierząt" odzwierciedlała lektura "Zaczarowana zagroda". Uczniowie wykonali przepiękne makiety zagród. Historia "Drzewa do samego nieba " pokazała uczniom, jak ważne jest bycie dobrym dla roślin. Bez roślin nie byłoby życia, nie byłoby nas. Dzieci wykonały twórcze i kreatywne "lektury na wieszaku", na których zawieszone zostały najważniejsze informacje o książce. W tym etapie dzieci samodzielnie sadziły własne kwiatki, o które teraz muszą dbać, aby pięknie rosły. Działania związane z działaniami "Czytam z klasą lekturki spod chmurki" były doskonałą okazją do nauki przez zabawę, integracji, a przede wszystkim do uwrażliwiania dzieci na potrzebę czynienia dobra.

• Ostatni dzwonek za nami!

24.06.2024

Krótko przed godziną 9.00 rozpoczął się uroczysty apel z okazji Zakończenia Roku Szkolnego 2023/24. Głos zabrała Pani Dyrektor, która podsumowała cały rok szkolny. Następnie słowa do uczniów przekazała pani Magdalena Szałagan- przedstawiciel Kuratorium Oświaty. Po wręczeniu nagród RP oraz świadectw klasom I i klasie VIII. Nasz zespół muzyczny razem z uczniami klasy VIII zaprezentowali program artystyczny.

• Piknik klasy IV

24.06.2024

Klasa IV spędziła cudowny dzień na łonie natury.  Na naszym grudzickim boisku LZS czekaliśmy z utęsknieniem na... wakacje.Kiedy gra się w piłkę z kolegami, rozmawia z przyjaciółmi i leży na kocyku, życie naprawdę jest piękne! Polecamy :)
            A. Huzar

• Szkolny Turniej Mini Piłki Ręcznej za nami!

24.06.2024

W dniu 19.06.2024r. Samorząd Uczniowski przy wsparciu sędziowskim naszych absolwentów, zorganizował kolejną edycję Szkolnego Turnieju Mini Piłki Ręcznej. Uczniowie klas starszych wcielili się w rolę trenerów dla 40. dzieci z klas 1-3. Walka była zacięta i wyrównana! Pokazała to duży potencjał  dzieci w zakresie gry w piłkę ręczną. Po turnieju wszyscy byli zmęczeni, ale zadowoleni!
            G. Tymczyszyn

• Tytuł Opolskiego Orła dla naszych uczennic

20.06.2024

19 czerwca w Teatrze Lalki i Aktora w Opolu odbyła się uroczysta 27. Gala wręczenia honorowych tytułów Opolskiego Orła. W uroczystości wzięły udział też nasze laureatki wojewódzkich konkursów, uczennice klasy siódmej: Monika Hoszowska oraz Judyta Ojeda-Rodriguez. Zaproszeni zostali również nauczyciele, którzy przygotowali uczniów:Katarzyna Mróz, Barbara Passon i pani Dyrektor naszej szkoły, Danuta Kamińska. Jeszcze raz gratulujemy uczennicom sukcesów. Życzymy wiary w siebie, otwartości na innych ludzi, umiejętności dzielenia się swoją wiedzą oraz wykorzystywania jej w życiu.
            B. Passon

• Zakończenie klasy III

20.06.2024

Uczniowie klasy 3 w środę (19 czerwca ) pożegnali I etap edukacji i od września rozpoczną kolejny rozdział. Dzieci przygotowały przedstawienie pt. "Bajka o złotej rybce", później podzielili się wspomnieniami z klas młodszych, a na zakończenie wręczyli prezenty dla swoich rodziców Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę i wspólne rozgrywki.

• Żegnaj misiu!

20.06.2024

Od grudnia zeszłego roku Miś Czytuś towarzyszył uczniom klasy IIa. Co tydzień miś trafiał do innego dziecka i innego domu. A tam.. wieczorami słuchał baśni i historyjek czytanych przez uczniów. Pamiątką z takich odwiedzin był wpis w niezwykłym pamiętniku, który zostanie w klasie jako wspomnienie projektu promującego czytanie książek.Cieszymy się, że nasza misiowa przygoda została przyjęta z radością przez dzieci i rodziców i przyniosła wszystkim tak dużo miłych chwil. Miś Czytuś zostanie z klasą na kolejne lata, by przypominać wszystkim o przygodzie z czytaniem. A każde z dzieci zabierze do domu pamiątkę- zdjęcie z Misiem.
            A niezwykły gość trafi w przyszłym do kolejnych dzieci 😊

A. Huzar

• Wycieczka rowerowa nad Odre

20.06.2024

Dnia 18.06.2024 przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pojechali rowerami do Groszowic, gdzie na rzece Odrze czekała na nich smocza łodź. Po krótkim przeszkoleniu nasze wilki morskie pływały jak zawodowcy. Po treningu na wodzie, było pieczenie kielbasek przy ognisku. Do szkoły wszyscy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni.
            G. Tymczyszyn

• Klasa 2b w ZOO

20.06.2024

Klasa 2b tegoroczny rok szkolny zakończyła wycieczką do opolskiego ZOO. Było odkrywanie nowych gatunków zwierząt i poszukiwanie tych najbardziej zagrożonych. Były śmiechy, wspólne żarty i przepyszne lody. Była moc atrakcji! Było super!
            Beata Szetela

• ul. Groszowicka 12