• Dzień Chłopaka w klasach młodszych

      03.10.2023

      To był niesamowity czwartek! Sportowo- owocowy Dzień Chłopaka w klasach młodszych! Wszyscy chłopcy z klas 1-3 uczestniczyli w zawodach sportowych z okazji swojego święta. Ciekawe konkurencje, zaangażowanie i niesamowity doping koleżanek  ze swoich klas pozwolił by to popołudnie zostało zapamiętane przez każdego CHŁOPCA!  Po rozgrywkach sportowych, wspólne świecowanie przeniosło się do klas, gdzie każdy otrzymał mały upominek, a wszyscy razem świętowaliśmy przy owocowych przekąskach. 

     • Wycieczka do Jura Parku w Krasiejowie

      28.09.2023

      26 października uczniowie klas młodszych udali się na wspólną wycieczkę do Jura Parku w Krasiejowie. Na początku odbyli podróż w tunelu czasowym, który przeniósł ich wiele milionów lat wstecz, by poznać historie powstawania naszej planety. Następnie przeszliśmy trasą w Parku. Na zakończenie każda grupa udała się do Oceanarium, gdzie twarzą w twarz spotkała się z rekinami, wielorybami czy ośmiornicami. Podsumowaniem wyjazdu był wspólny czas na placu zabaw, trampolinach. To był bardzo dobrze spędzony czas, który pozwolił nam się lepiej poznać i zintegrować. 

     • Szkolnie Biegi Przełajowe

      22.09.2023

      15 września na terenie naszej szkoły odbyły się Szkolne Biegi Przełajowe. Krótko po godz. 10.00 uczniowie klas młodszych przystąpili do rywalizacji w poszczególnych kategoriach wiekowych. Klasy strasze biegały godzinę później. Wyniki zawodów prezentują się następująco:

      Klasy I 
      dziewczynki: Ania kl. 1b, Nikola kl.1a,  Zuzia kl. b
      chłopcy: Szymonkl. 1b, Julian kl.1b Dominik kl. 1b

      Klasy II
      dziewczynki: Marysia kl. 2a, Michalina kl. 2a Julia kl. 2b
      chłopcy: Alex kl. 2b Filip kl. 2a kacper kl. 2a

      Klasy III/ IV
      dziewczynki: Nina kl. 4 Kira kl. 3, Iga kl. 3
      chłopcy: Mateusz kl. 4, Tomek kl. 3, Piorek kl. 3

      Klasy V/VI

      dziewczyny: Magda  kl.5, Marysia R. kl.5,  Zosia kl.5
      chłopcy: Maciek kl. 5, Aleh kl. 6,  Maksymilian kl. 5

      Klasy 7/8 

      dziewczyny: Magda kl. 7, Ola kl. 8, Judyta kl. 7
      chłopcy: Paweł kl. 7, Borys kl. 8, Franek kl.7 

     • Wybory opiekuna SU

      15.09.2023

      W dniu 08.09.2023 uczniowie klas 3-8 głosowali w wyborach na opiekuna Samorządu Uczniowskiego i na Rzecznika Praw Ucznia. Na opiekuna SU uczniowie wybrali pana Grzegorza Tymczyszyn a w spawach prawnych będą się radzić pani Sandry Mrahs. Gratulacje!
      G. Tymczyszyn

     • Narodowe Czytanie 2023

      11.09.2023

      Już kolejny raz uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w akcji. Narodowe Czytanie 2023. W tym roku lekturą, do której sięgnęli uczestnicy akcji w Polsce  i za granicą, była powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Najbardziej znana powieść pisarki powstawała w latach 1886-1887.Opowiada o losach powstańców styczniowych, trudnych relacjach między mieszkańcami wsi i szlacheckiego dworu oraz pięknej historii miłosnej. A wszystko to dzieje się na tle niezwykłych krajobrazów, z których opisu słynęła Eliza Orzeszkowa. Dzięki tej akcji poznaliśmy nie tylko fragmenty  tej słynnej powieści, ale też samą postać autorki. Była to też dobra okazja, by przypomnieć sobie losy powstania styczniowego, które wybuchło 160 lat temu. Z ciekawością czekamy na kolejną lekturę.
      A. Huzar

     • Dzień Marzyciela

      11.09.2023

       "Nie bój się marzyć!" - pod takim hasłem 8 września w szkole obchodzono Dzień Marzyciela. Uczniowie klas młodszych rozmawiali podczas zajeć o swoich marzeniach, tych małych i wielkich. Tworzyli piękne chmury ze swoimi skrytymi marzeniami. 
      S.Mrahs

     • Uczeń zdolny- wspierające warsztaty edukacyjne

      05.09.2023

      Uprzejmie informujemy, że w roku szkolnym 2023/2024 po raz trzeci został zorganizowany przez Wydział Oświaty Urzędu Miasta Opola i Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu bezpłatny projekt edukacyjny dla uczniów starszych klas szkół podstawowych pn. „Uczeń zdolny – wspierające warsztaty edukacyjne dla uczniów klas szóstych, siódmych i ósmych szkół podstawowych Miasta Opola”

      W ramach projektu zaplanowano warsztaty z następujących przedmiotów: język polski, biologia, chemia, fizyka, geografia, historia i matematyka. Ponadto zaplanowano osobne zajęcia przygotowujące do Olimpiady Matematycznej Juniorów.

      Zajęcia prowadzone będą przez doświadczonych nauczycieli z opolskich szkół podstawowych i liceów.

      Warsztaty rozpoczną się 18 września 2023 r. i będą odbywały się raz             w tygodniu w 1,5 godzinnych blokach zajęć. Warsztaty prowadzone będą                 w godzinach popołudniowych w wybranych szkołach Opola.

      W celu przystąpienia do projektu należy wypełnić deklarację uczestnictwa. Deklarację można pobrać ze strony Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu (dostępna w zakładce Projekty). W zakładce Projekty umieszczony zostanie również wstępny harmonogram zajęć.

      Wypełnioną deklarację uczestnictwa ucznia w projekcie edukacyjnym „Uczeń zdolny - wspierające warsztaty edukacyjne dla uczniów klas szóstych, siódmych i ósmych szkół podstawowych Miasta Opola” rodzic/uczestnik może dostarczyć osobiście do sekretariatu MDK przy ul. Strzelców Bytomskich 1 lub przekazać do sekretariatu Państwa szkoły.

      Ewentualne pytania proszę kierować na adres email: uczeń.zdolny@mdk.opole.pl

      Z poważaniem

      Agata Smoleń

      Koordynator projektu

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24

      05.09.2023

      4 września, krótko po godz. 9.00 odbył się uroczysty apel z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2023/24. Uczennice i uczniowie klas IV i V przywitali serdecznie wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców. Następnie Pani Dyrektor Danuta Kamińska oficjalnie rozpoczęła nowy rok szkolny, życząc sukcesów i pięknych chwil w murach naszej szkoły. 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 26 im. Książąt Opolskich w Opolu, ul. Groszowicka 12
   • (077) 454-05-74
   • ul. Groszowicka 12 45-517 Opole Poland
   • 754-23-36-007
   • 000698408
   • INTERNET COMMUNITY Adam Korzuch e-mail: korzuch@infoic.pl
   • Rada Rodziców w PSP nr 26 w Opolu działa na rzecz wychowawczej i opiekuńczej funkcji szkoły. Wspiera wiele przedsięwzięć organizacyjnych (kiermasze, festyny, Dni Patrona) gromadzi fundusze oraz uczestniczy w realizacji ważnych zadań szkoły. Działa w oparciu o swój regulamin.
   • 05 1240 3103 1111 0010 07910178
   • Rada Rodziców Funkcja Michał Król - przewodniczący Magdalena Kaczmarska - zastępca przewodniczącego
  • Logowanie