• Turniej Piłki Ręcznej klas młodszych

      27.06.2022

      W dniu 22.06.2022, tak jak w roku ubiegłym, odbył się Turniej Mini Piłki Ręcznej Klas Młodszych. Wzięło w nim udzial 8 drużyn wraz z trenerami z klas 7-8. Zawody sędziowała uczennica klasy 8b, Zosia Woszek. Po rozegraniu 13 meczów wyłoniono zwycięzców:
      1. miejsce drużyna pod opieką Olka Pansy w składzie: Maciek Tymecki, Mikolaj Wojda, Iga Bzdęga, Dawid Gielnik, Nina Stępień i Maja Pieróg.
      2. miejsce drużyna pod opieką Wojtka Cichonia w skladzie: Filip Mucha, Błazej Czapracki, Adam Gołębiowski, Olek Popera, Ola Żytkiewicz, Lilla Tokarska.
      3. miejsce drużyna pod opieką Franka Filipowicza w skladzie: Szymon Rerich, Piotrek Gilewski, Łucja Ganczarek, Szymon Bezara, Emilia Taskin, Daria Daniel. 
      Grzegorz Tymczyszyn

     • Wizyta u Prezydenta Miasta Opole

      22.06.2022

      Wspominamy wizytę naszych partnerów podczas zakończenia projektu międzynarodowego Erasmus + "Od codzienności do świętości". Nasi goście razem z Panią Dyrektor i Panią Gizelą odwiedzili (8.06. )Urząd Miasta i spotkali się z Panem Prezydentem Arkadiuszem Wiśniewskim i Naczelnikiem Wydziału Oświaty, Panem Aleksandrem Iszczukiem. 

     • Podziękowania

      13.06.2022

      Dyrektor PSP nr 26 w Opolu serdecznie dziękuje Radzie Rodziców, Radzie Pedagogicznej, pracownikom szkoły, uczniom, absolwentom i rodzicom za zaangażowanie w organizację festynu szkolnego, podczas którego podsumowana została dwuletnia praca szkoły w międzynarodowym projekcie Erasmus + „Od codzienności do świętości”.

      Dziękujemy Radzie Dzielnicy i OSP w Grudzicach za wypożyczenie ławostołów,  

      panu Janowi Charciarkowi za zasponsorowanie pieczywa, 

      panu Krystianowi Kocotowi za oprawę muzyczną festynu.

       

      Dyrektor PSP nr 26 w Opolu serdecznie dziękuje rodzicom uczniów naszej szkoły za pomalowanie elewacji sali gimnastycznej.

       

     • Wizyta w straży

      30.06.2022

      6 czerwca uczniowie klasy 1 odwiedzili Jednostkę Państwowej Straży Pożarnej w Opolu. Mieli okazję brać udział z zajęciach z pierwszej pomocy, poznali w jaki sposób rozprzestrzenia się pożar i jak należy w danej sytuacji postąpi. Na koniec zwiedzaliśmy całą jednostkę i każdy mógł przejechać się wozem strażackim. Dziękujemy panu Damianowi, tacie Piotrka  za zaproszenie.  

      S. Mrahs

      Wizyta w straży 

     • Witajcie w Polsce!

      08.06.2022

      Od wczoraj gościmy w naszej szkole uczestników progamu Erasmus+. Po oficjalnym przywitaniu, nadszedł czas na grę terenową na Górze św. Anny, zwiedzanie Muzeum Sztuki Sakralnej oraz Kamienia Śląskiego. Już niebawem kolejne atrakcje i spotkania. 

     • I Igrzyska Sportowe Klas 1-3

      13.06.2022

      3 czerwca uczniowie klas 1-3 brali udział w I Szkolnych Igrzyskach Sportowych pod hasłem "Fair play w sporcie i w życiu". Zawody miały na celu zintegrować grupę młodszą, ukazać, że współpraca jest ważniejsza od rywalizacji. Dzięki takim imprezom zwracamy uwagę na ważność drugiej osoby, zaangażowanie i radość, która płynie z dobrej zabawy. Zajęcia były kolejnym z punktów planu Sieci Szkół Promujących Zdrowie.

      I Igrzyska Sportowe Klas 1-3 

     • Wycieczka klasy V - Mucha na dziko

      07.06.2022

      My, klasa piąta, w odróżnieniu od innych, chcieliśmy pojechać na wycieczkę do lasu, w dzicz. Wybraliśmy Buffalo Rancho w Dąbrówce Małej koło Pokoju. Oprócz bardzo wygodnych pokoi, mieliśmy do dyspozycji ogromny, otoczony lasem teren, boisko trawiaste oraz piaszczyste, indiańskie tipi do potajemnych posiedzeń, oraz przepiękną łąkę, dającą mnóstwo możliwości do chowania się i opalania. 😊 Z bogatej listy  zapewnianych przez gospodarzy atrakcji, wybraliśmy wizytę na stawach rybnych, zajęcia związane z używaniem przez mieszkańców lasu zmysłów, obserwację różnych gatunków pająków, podglądanie bobrów (niestety, przegnała nas burza), rozpoznawanie drzew liściastych wraz z przygotowaniem listowników. Oprócz tego były ogniska, grille, strzelanie z łuku, rzucanie podkowami do celu, przeciąganie liny, mecze piłki nożnej, koszykówki oraz siatkówki plażowej. Przygotowana dyskoteka oraz karaoke nie odbyły się z powodu braku chętnych 😊

      W wycieczce wzięli udział wszyscy uczniowie klasy piątej, i wszyscy wrócili bardzo zadowoleni 😊

       Klasa V  z wychowawczynią

     • Wyniki Szkolnego Konkursy Czytelniczego

      07.06.2022

      Przyjaźń to jedna z najważniejszych wartości w naszym życiu, dlatego też pojawiła się ona w haśle tej edycji naszego konkursu promującego czytelnictwo. Pierwszych przyjaciół poznajemy często już w przedszkolu, kolejnych zdobywamy przez całe życie. Ale jednym z najwierniejszych przyjaciół człowieka pozostaje książka. Wczoraj rozdano nagrody w tegorocznym konkursie , który wpisuje się w realizowany przez naszą szkołę Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Oto jego zwycięzcy.

      W młodszej grupie wiekowej nagrody otrzymali:

      Karolina Adler z kl.III, Emilka Taskin z kl.II, Ewa Kociok z kl III.

      Wyróżnione  zostały: Marysia Rozłucka i Marysia Froehlich z kl.III.

      W klasach starszych nagrodzone zostały:

      Julia Larysz z kl.VII b, Olimpia Łabno zkl.VII b i Wiktoria Zaczyk z kl.VII b.

      Wyróżnienia w konkursie otrzymali: Milena Narok z kl.VII a i Mateusz Białek z kl. VII b.

      Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy, uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie  i zapraszamy do udziału w kolejnych jego edycjach.

      Anna Huzar

     • "O świecie do góry nogami" z panią Zuzanną Nierenberg

      06.06.2022

      W czwartek, 2 czerwca, uczniowie klas młodszych wzięli udział w spotkaniu autorskim z panią Zuzanną Nierenberg. Spotkanie to  odbyło się w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju  Czytelnictwa 2.0, w którym nasza szkoła bierze udział. Opolska autorka opowiadań, bajek i wierszy dla dzieci podzieliła się z najmłodszymi uczniami naszej szkoły wiedzą o tym, jak powstaje książka. Dowiedzieliśmy się też, dlaczego czasami świat staje do góry nogami i jak sobie z tym poradzić. Na uczestników spotkania czekały też niespodzianki: książki z autografem  autorki i magiczne zdjęcia. Było to niezwykłe spotkanie z literaturą, które przyniosło wiele radości i  uśmiechu, dlatego jeszcze raz serdecznie dziękujemy naszemu gościowi.
      Anna Huzar 

     • Dzień Dziecka

      31.05.2022

      Żyjcie tak, aby każdy kolejny dzień był niesamowity i wyjątkowy.
      Wypełniajcie każdą chwilę tak, aby potem wspominać ją z radością.
      Czerpcie energię ze słońca,kapiącego deszczu i uśmiechu innych.
      Szukajcie w sobie siły,entuzjazmu i radości.
      Żyjcie najpiękniej jak umiecie.

      Życzy Dyrektor Szkoły wraz z nauczycielami. 

     • Warsztaty techniczne w klasach I-IV

      22.06.2022

      Pod koniec maja w klasach I-IV odbyły się warsztaty plastyczno-techniczne przygotowane przez panią Justynę, mamę naszej uczennicy. Dzieci wykonywały prezenty dla swoich mam z okazji ich święta. Techniką decupage ozdabiały podkładki pod kubeczki. Wszysycy pracowali bardzo dokładnie, by wykonać najpiękniejszy prezent dla mamy. 

     • Zawodnicy KPR Gwardia na wf.

      06.06.2022

      W dniu 27.05 podczas lekcji WF w klasie 5, gościli zawodnicy KPR Gwardia Opole- Filip Stefani, Mateusz Lellek i Aleksei Solovev. Przeprowadzili oni trening piłki ręcznej, zademonstrowali swoje umiejętności oraz odpowiadali na pytania uczniów. Nie mogło zabraknąćczasu na autografów i wspólnego zdjęcia. To była wspaniała lekcja. 
      Grzegorz Tymczyszyn 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 26 im. Książąt Opolskich w Opolu, ul. Groszowicka 12
   • szkola@psp26.opole.pl
   • (077) 454-05-74
   • ul. Groszowicka 12 45-517 Opole Poland
   • 754-23-36-007
   • 000698408
   • INTERNET COMMUNITY Adam Korzuch e-mail: korzuch@infoic.pl
   • Rada Rodziców w PSP nr 26 w Opolu działa na rzecz wychowawczej i opiekuńczej funkcji szkoły. Wspiera wiele przedsięwzięć organizacyjnych (kiermasze, festyny, Dni Patrona) gromadzi fundusze oraz uczestniczy w realizacji ważnych zadań szkoły. Działa w oparciu o swój regulamin.
   • 05 1240 3103 1111 0010 07910178
   • Rada Rodziców Funkcja Michał Król - przewodniczący Magdalena Kaczmarska - zastępca przewodniczącego
  • Logowanie