Aktualności

          • Wyniki konkursu!

            22.06.2026

            Przedstawiamy poniżej wyniki Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "Zawody Przyszłości - kim mogę zostać?" Gratulujemy wszystkim nagrodzonym.

          • Klasa 2b w ZOO

            22.06.2026

            Dnia 16 czerwca klasa 2b  udała się do Zoo Opole by zgłębić wiedzę na temat zwierząt, szczególnie z terenu kontynentu afrykańskiego Utrwalaliśmy zdobyte informację i poszukiwaliśmy nowych ciekawostek To była bogata w pozytywne Przygody wyprawa!
            Agnieszka Gołoś- Gołąb

          • Szkolne Biegi Sztafetowe

            22.06.2026

            Uczniowie klas 4–7 wzięli udział w szkolnych zawodach przełajowych oraz biegach sztafetowych. Rywalizacja przebiegała w sportowej atmosferze, a uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem, wytrwałością i duchem fair play.  Gratulujemy wszystkim zawodnikom osiągniętych wyników.
            Katarzyna Janecko

          • Spotkanie z rodzicami

            03.06.2026

            Serdecznie zapraszamy

            rodziców przyszłych klas pierwszwych

            na spotkanie - 22 czerwca, o godz. 17.00 w hali sportowej. 

          • Samorząd Uczniowski podsumował rok!

            22.06.2026

            Samorząd Uczniowski podsumował pracę w tym roku szkolnym Za nami wiele cudownych działań! W głowach mnóstwo pomysłów na kolejny rok. Dziękujemy, dobrze, że jesteście!
            Magdalena Barczyk 

          • Finał projektu "Dobre Słowo"

            15.06.2026

            Zakończyliśmy realizację projektu Dobre Słowo Poprzez różnorodne działania przypominaliśmy, że czasem jedno życzliwe słowo może zmienić tak wiele Tak ważny jest szacunek, empatia i dobra komunikacja – zarówno w szkole, jak i na co dzień - nigdy o tym nie zapominajmy!Rozmawiajmy, inspirujmy się do tego, by zamiast hejtu wybierać życzliwość. Bo słowa naprawdę mają moc – warto używać ich mądrze
            #DobreSłowo #FundacjaPozytywni #SłowaMająMoc #Życzliwość #Empatia #Pozytywni
            Magdalena Barczyk 

          • Klasa 1b na spotkaniu z Waldemarem Cichoniem

            22.06.2026

            Uczniowie klasy Ib uczestniczyli w wyjątkowej wycieczce na Festiwal Książki Opole Najważniejszym punktem programu było spotkanie z Waldemarem Cichoniem – autorem uwielbianej przez dzieci lektury „Cukierku, ty łobuzie”. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję wysłuchać niezwykłych przygód sympatycznego kota Cukierka, poznać historię powstawania książki oraz dowiedzieć się, skąd autor czerpie pomysły do swoich opowieści . Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały opowieści pana Waldemara, a także chętnie zadawały pytania, na które autor odpowiadał z wielkim poczuciem humoru.
            Beata Szetela

          • Sukces naszych strażaków!

            15.06.2026

            W sobotę , 13 czerwca 2026 roku, stadion lekkoatletyczny w Opolu stał się areną sportowej rywalizacji druhów i druhen Ochotniczych Straży Pożarnych podczas Gminno-Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych Opole 2026. W wydarzeniu udział wzięło aż 46 drużyn, które rywalizowały w 11 kategoriach wiekowych. OSP Opole Grudzice 3 miejsce Kategoria chłopcy 8-12. Reprezantacji naszej szkoły to: Kuba S. i Antek K. z kl. 3a, Dawid G. z kl. 5 oraz Gabriel R. kl. 4a. Dowódca to Jan Rajman.

          • Spektaklu ekologicznym „Frania Recykling, Cztery Żywioły i Ekodancing

            15.06.2026

            Klasa 3a  uczestniczyła w wyjątkowym spektaklu ekologicznym „Frania Recykling, Cztery Żywioły i Ekodancing” w sali koncertowej Państwowej Szkole Muzycznej Uczniowie poprzez zabawę, muzykę i eksperymenty poznali zasady ochrony środowiska Spektakl został zorganizowany przez Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Opola. Dziękujemy za możliwość udziału.
            Beata Okuniewska 

          • Bezpieczne wakacje!

            11.06.2026

            W dniu dzisiejszym- 10.06. uczniowie klas młodszych uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Straży Miejskiej. Tematem dyskusji było bezpieczeństwo podczas wakacji. Dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą, w górach oraz podczas zabaw na świeżym powietrzu. Spotkanie było bardzo interesujące i dostarczyło uczniom wielu cennych wskazówek przed zbliżającymi się wakacjami.
            Beata Szetela

          • Wycieczka klas pierwszych

            15.06.2026

            Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w niezwykle ciekawej wycieczce do Zabrza i Chorzowa. W Sztolnia Królowa Luiza poznali pracę górników oraz wzięli udział w „Bajtel Szychcie”, podczas której sami próbowali swoich sił w urabianiu węgla, cięciu drewna i przerzucaniu węgla. Następnie udali się do Planetarium Śląskie, gdzie podziwiali niezwykłe piękno nocnego nieba i poznawali tajemnice kosmosu.
            Beata Szetela

          • Muzyka, taniec i ekologiczna edukacja w jednym!

            11.06.2026

            Klasa 3a uczestniczyła w wyjątkowym spektaklu ekologicznym „Frania Recykling, Cztery Żywioły i Ekodancing” w sali koncertowej Państwowej Szkole Muzycznej Uczniowie poprzez zabawę, muzykę i eksperymenty poznali zasady ochrony środowiska W wydarzeniu uczestniczyła także Pani Wiceprezydent Opola. Spektakl został zorganizowany przez Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Opola. Dziękujemy za możliwość udziału.
            Beata Okuniewska 

          • Mistrzostwa Tabliczki Mnożenia klas 3

            03.06.2026

            Wielki sukces naszych uczniów klas 3! Sofia zkl. 3a, Zuzia z kl.3b, Julek i Dominik z kl.3b reprezentowali naszą szkołę na Mistrzostwach Tabliczki Mnożenia z wykorzystaniem Karta Grabowskiego. Nasza drużyna  zdobyłą 3 miejsce, a  Domnik z kl.3b zajął  inyduwidualnie 1 miejsce, a jego Julek - 3 miejsce. Gratulujemy!

          • Dzień Dziecka na strzelnicy

            11.06.2026

            Nasi uczniowie zostali zaproszeni przez Nadleśnictwo Opole oraz Lasy Państwowe do udziału w pikniku z okazji Dnia Dziecka. Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji: lody, wata cukrowa, dmuchańce, malowanie twarzy, siatkówka, a na zakończenie – piana party! To był dzień pełen radości, zabawy i niezapomnianych wrażeń. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i wspaniałą organizację wydarzenia!
            Sandra Mrahs

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 26 im. Książąt Opolskich w Opolu, ul. Groszowicka 12
      • (077) 454-05-74
      • ul. Groszowicka 12
        45-517 Opole
        Poland
      • 754-23-36-007
      • 000698408
      • INTERNET COMMUNITY Adam Korzuch e-mail: korzuch@infoic.pl
      • Rada Rodziców w PSP nr 26 w Opolu działa na rzecz wychowawczej i opiekuńczej funkcji szkoły. Wspiera wiele przedsięwzięć organizacyjnych (kiermasze, festyny, Dni Patrona) gromadzi fundusze oraz uczestniczy w realizacji ważnych zadań szkoły. Działa w oparciu o swój regulamin.
      • 05 1240 3103 1111 0010 07910178
      • Rada Rodziców Funkcja
        Michał Król - przewodniczący
        Justyna Taskin - zastępca przewodniczącego
        Marta Szypczyńska-Pastwa - Skarbnik
        Aldona Stahlberger- Sekretarz
    • Logowanie