Strona główna
Wyniki konkursu!
Przedstawiamy poniżej wyniki Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "Zawody Przyszłości - kim mogę zostać?" Gratulujemy wszystkim nagrodzonym.
Klasa 2b w ZOO
Dnia 16 czerwca klasa 2b udała się do Zoo Opole by zgłębić wiedzę na temat zwierząt, szczególnie z terenu kontynentu afrykańskiego Utrwalaliśmy zdobyte informację i poszukiwaliśmy nowych ciekawostek To była bogata w pozytywne Przygody wyprawa!
Agnieszka Gołoś- Gołąb5
Szkolne Biegi Sztafetowe
Uczniowie klas 4–7 wzięli udział w szkolnych zawodach przełajowych oraz biegach sztafetowych. Rywalizacja przebiegała w sportowej atmosferze, a uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem, wytrwałością i duchem fair play. Gratulujemy wszystkim zawodnikom osiągniętych wyników.
Katarzyna Janecko
Spotkanie z rodzicami
Serdecznie zapraszamy
rodziców przyszłych klas pierwszwych
na spotkanie - 22 czerwca, o godz. 17.00 w hali sportowej.
Samorząd Uczniowski podsumował rok!
Samorząd Uczniowski podsumował pracę w tym roku szkolnym Za nami wiele cudownych działań! W głowach mnóstwo pomysłów na kolejny rok. Dziękujemy, dobrze, że jesteście!
Magdalena Barczyk
Finał projektu "Dobre Słowo"
Zakończyliśmy realizację projektu Dobre Słowo Poprzez różnorodne działania przypominaliśmy, że czasem jedno życzliwe słowo może zmienić tak wiele Tak ważny jest szacunek, empatia i dobra komunikacja – zarówno w szkole, jak i na co dzień - nigdy o tym nie zapominajmy!Rozmawiajmy, inspirujmy się do tego, by zamiast hejtu wybierać życzliwość. Bo słowa naprawdę mają moc – warto używać ich mądrze
#DobreSłowo #FundacjaPozytywni #SłowaMająMoc #Życzliwość #Empatia #Pozytywni
Magdalena Barczyk
Klasa 1b na spotkaniu z Waldemarem Cichoniem
Uczniowie klasy Ib uczestniczyli w wyjątkowej wycieczce na Festiwal Książki Opole Najważniejszym punktem programu było spotkanie z Waldemarem Cichoniem – autorem uwielbianej przez dzieci lektury „Cukierku, ty łobuzie”. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję wysłuchać niezwykłych przygód sympatycznego kota Cukierka, poznać historię powstawania książki oraz dowiedzieć się, skąd autor czerpie pomysły do swoich opowieści . Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały opowieści pana Waldemara, a także chętnie zadawały pytania, na które autor odpowiadał z wielkim poczuciem humoru.
Beata Szetela
Sukces naszych strażaków!
W sobotę , 13 czerwca 2026 roku, stadion lekkoatletyczny w Opolu stał się areną sportowej rywalizacji druhów i druhen Ochotniczych Straży Pożarnych podczas Gminno-Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych Opole 2026. W wydarzeniu udział wzięło aż 46 drużyn, które rywalizowały w 11 kategoriach wiekowych. OSP Opole Grudzice 3 miejsce Kategoria chłopcy 8-12. Reprezantacji naszej szkoły to: Kuba S. i Antek K. z kl. 3a, Dawid G. z kl. 5 oraz Gabriel R. kl. 4a. Dowódca to Jan Rajman.
Festiwal Książki z udziałem klasy 1a
Uczniowie klasy 1a uczestniczyli w wydarzeniach związanych z Festiwal Książki Opole Dzieci miały spotkanie jednym z gości festiwalu -Martinem Widmark.
Dzień otwarty dla przyszłych pierwszoklasistów
Już dzisiaj zapraszamy na sportowy dzień otwarty dla przyszłych pierwszoklasistów!
Kiedy? - 12 czerwca
Godzina - 9.30
Gdzie? - boisko przy PSP nr 26Serdecznie zapraszamy!
Spektaklu ekologicznym „Frania Recykling, Cztery Żywioły i Ekodancing
Klasa 3a uczestniczyła w wyjątkowym spektaklu ekologicznym „Frania Recykling, Cztery Żywioły i Ekodancing” w sali koncertowej Państwowej Szkole Muzycznej Uczniowie poprzez zabawę, muzykę i eksperymenty poznali zasady ochrony środowiska Spektakl został zorganizowany przez Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Opola. Dziękujemy za możliwość udziału.
Beata Okuniewska
Bezpieczne wakacje!
W dniu dzisiejszym- 10.06. uczniowie klas młodszych uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Straży Miejskiej. Tematem dyskusji było bezpieczeństwo podczas wakacji. Dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą, w górach oraz podczas zabaw na świeżym powietrzu. Spotkanie było bardzo interesujące i dostarczyło uczniom wielu cennych wskazówek przed zbliżającymi się wakacjami.
Beata Szetela
Wycieczka klas pierwszych
Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w niezwykle ciekawej wycieczce do Zabrza i Chorzowa. W Sztolnia Królowa Luiza poznali pracę górników oraz wzięli udział w „Bajtel Szychcie”, podczas której sami próbowali swoich sił w urabianiu węgla, cięciu drewna i przerzucaniu węgla. Następnie udali się do Planetarium Śląskie, gdzie podziwiali niezwykłe piękno nocnego nieba i poznawali tajemnice kosmosu.
Beata Szetela
Muzyka, taniec i ekologiczna edukacja w jednym!
Klasa 3a uczestniczyła w wyjątkowym spektaklu ekologicznym „Frania Recykling, Cztery Żywioły i Ekodancing” w sali koncertowej Państwowej Szkole Muzycznej Uczniowie poprzez zabawę, muzykę i eksperymenty poznali zasady ochrony środowiska W wydarzeniu uczestniczyła także Pani Wiceprezydent Opola. Spektakl został zorganizowany przez Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Opola. Dziękujemy za możliwość udziału.
Beata Okuniewska
Słodka przerwa już w czwartek!
Już w czwartek - 11 czerwca zapraszamy na drugą "Słodką Przerwę".
Mistrzostwa Tabliczki Mnożenia klas 3
Wielki sukces naszych uczniów klas 3! Sofia zkl. 3a, Zuzia z kl.3b, Julek i Dominik z kl.3b reprezentowali naszą szkołę na Mistrzostwach Tabliczki Mnożenia z wykorzystaniem Karta Grabowskiego. Nasza drużyna zdobyłą 3 miejsce, a Domnik z kl.3b zajął inyduwidualnie 1 miejsce, a jego Julek - 3 miejsce. Gratulujemy!
Dzień Dziecka na strzelnicy
Nasi uczniowie zostali zaproszeni przez Nadleśnictwo Opole oraz Lasy Państwowe do udziału w pikniku z okazji Dnia Dziecka. Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji: lody, wata cukrowa, dmuchańce, malowanie twarzy, siatkówka, a na zakończenie – piana party! To był dzień pełen radości, zabawy i niezapomnianych wrażeń. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i wspaniałą organizację wydarzenia!
Sandra Mrahs
Klasa 3a - dzieli się słowem.
Jak sprawić, żeby dzień stał się jeszcze piękniejszy? Podzielić się dobrym słowem! #Projektdobreslowo w 3a #Fundacjapozytywni