• Klasa 1a próbowała rozwiązać problem związany z mierzeniem czasu. Sporządziliśmy grupowe notatki graficzne. Przy pomocy kijka , sznurka i pisaka teraz wiemy jak działa zegar słoneczny. Zbudowaliśmy również zegar wodny. Uczniowie wykonali zegar piaskowy - klepsydry i odmierzali ich czas. Na zakończenie lekcji budowaliśmy model zegara tarczowego z wskazówkami.
        B. Okuniewska
      • Uczniowie klasy VII przygotowywali ciekawe projekty w ramach zajęć komputerowych. Powstały medale, puchary jako podsumowanie trwającego turnieju sportowego dla klas młodszych. Korzystaliśmy z drukarki 3D, która została zakupiona w ramach programu Laboratorium Przyszłości.
      • 6 lutego w naszej szkole odbyły się zajęcia poświęcone korzystania w bezpieczny sposób z Internetu. Uczniowie klas starszych brali udział w warsztatach, podczas których rozmawiano o zasadach prawidłeowego korzystania z sieci. Pracowano w grupach, obmyślano plan działąnia, a na zakończenie każda z grup zoabczyła krótki film, który pokazał jak łatwo i szybko można wpaść w sidła uzależnienia.
      • Cóż to był za bal! w piątek- 9 lutego uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w nietypowym balu karnawałowym. Zostali zaproszeni do dżungli, na Zwierzobal. W jednej chwili sala gimnastyczna się w bujną, zieoloną przestrzeń z pięknym wodospadem, a dzieci zamieniły się w piękne tygrysy, lwy, lemury, żabki, zebry, pandy, kotki, pieski i wiele innych postaci zwierzęcych. Zabawa była znakomita, a jak pokazuje czas- tematyczne bale karnawałowe pozwalają na du
      • Kochani Uczniowie ( i Nauczyciele) !

Ferie, niestety, już za nami, ale warto zachować je w pamięci. Na pewno macie w telefonach setki fantastycznych zdjęć, które przypominają Wam o tym cudownym czasie. Przynieście zdjęcie zabawne, ciekawe lub niepowtarzalne. Wystarczy tylko poszukać.
      • Bardzo prosimy o zabranie pozotwaionych ubrań w szkole do domu. Czapki, rękaiwczki, kurtki, blizy czy koszulki szukją swoich właścicieli. Wszystkie pozostwione rzeczy czekją w szatnaich i w holu szoły.
      • Zachęcamy do przeglądanie naszej szkolnej prasy. Tym razem nasze zespół redakcyjny przygotował numer świąteczno- noworoczny. Zapraszamy!

1703422237304_Gniazdo-grudzien.pdf
      • Zapraszamy wszystkich do włączenia się w niesienie dobra 😊

Wasze decyzje o wrzuceniu drobnej monety są ważną lekcją empatii i otwartości na pomoc drugiej osobie. Pokazują, że widząc słuszny cel potrafimy się zjednoczyć i wiele zdziałać.
      • Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
      • SOS - nowy numer
    • Realizowane programy

• Szkoła Promująca Zdrowie
      • Mistrzowie Kodowania
      • Trzymaj formę!
      • Erasmus+
      • Tłumaczymy żywioły
      • Szkoła Pozytywnych Emocji
    • Herb Polski

Środa 28.02.2024

• Liczba wizyt

• Szkoła Podstawowa nr 26 im. Książąt Opolskich w Opolu, ul. Groszowicka 12
      • (077) 454-05-74
      • ul. Groszowicka 12 45-517 Opole Poland
      • 754-23-36-007
      • INTERNET COMMUNITY Adam Korzuch e-mail: korzuch@infoic.pl
      • Rada Rodziców w PSP nr 26 w Opolu działa na rzecz wychowawczej i opiekuńczej funkcji szkoły. Wspiera wiele przedsięwzięć organizacyjnych (kiermasze, festyny, Dni Patrona) gromadzi fundusze oraz uczestniczy w realizacji ważnych zadań szkoły. Działa w oparciu o swój regulamin.
      • 05 1240 3103 1111 0010 07910178
      • Rada Rodziców Funkcja Michał Król - przewodniczący Magdalena Kaczmarska - zastępca przewodniczącego