• Światowy Dzień Świadomość Autyzmu

02.04.2023

Za nimi piękne wydarzenie! 31 marca w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Wszysycy uczniowie i pracownicy szkoly założyli niebieksie koszulki, spodnie, spódnice czy czapki. Przeprowadzone różne pogadanki, odbyły się warsztaty oraz projekcje filmów, podczas których ukazano w jaki sposób funkcjonują osoby autystyczne . Nasi najmłodsi uczniowie przygotowali piękne, niebieskie motyle- symbol ASÓW.

• Turniej piłki ręcznej w Toyota Park

01.04.2023

Dnia 29.03.2023 uczniowie klas 2-4 zagrali w turnieju zorganizowanym przez KPR Gwardia Opole. Pod względem sportowym brakuje nam jeszcze wielu treningów by osiągnąć sukces ale wychowawczo wszyscy zawodnicy zasługują na pochwałę, gdyż walczyli w zgodzie i przyjaźni zostawiając na parkiecie wiele serca i potu. Najlepszym zawodnikiem drużyny został Max O. z klasy 4. Gratuluję i zapraszam wszystkich na treningi (w środy PSP11o 17.15 i soboty 9.30 w Toyota Park)
            Grzegorz Tymczyszyn

• Szkolny Konkurs Recytatorski

01.04.2023

"Poezja bawi i uczy"
            Przekonaliśmy się o tym 29 marca, bo w tym dniu odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Uczniowie prezentowali swoje talenty recytatorskie przed kolegami, koleżankami, a oceniani byli przez jury w trzech grupach wiekowych. Ostatecznie przyznano miejsca:
            w pierwszej grupie ( klasy 1-3):  I miejsce- Daria Daniel ( klasa 3), II miejsce- Bartosz Konieczyński ( klasa 2), III miejsce- Michalina Król (klasa 2), wyróżnienia: Michalina Bury ( klasa 1a), Iga Bzdęga ( klasa 2), Michalina Ciupińska ( klasa 3),
            w drugiej grupie ( klasy4-6): I miejsce- Judyta Ojeda- Rodriquez ( klasa 6), II miejsce- Pola Utko ( klasa 4), III miejsce- Filip Winsze ( klasa 6),
            w trzeciej grupie ( klasy 7-8): I miejsce- Szymon Tymecki ( klasa 7), II miejsce- Kalina Golińska ( klasa 8a), III miejsce- Hanna Jaśnikowska ( klasa 8a).

Jednak nie tylko przyznana nagroda, ale przede wszystkim występ każdego ucznia to jego prywatny sukces,  bo każdy uczestnik konkursu musiał nauczyć się na pamięć wiersza,  popracować na jego interpretacją, no i najtrudniejsze, wystąpić przed dużą publicznością, a to wymaga nie lada odwagi.
            Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy zmierzyli się  z tym wyzwaniem i życzymy kolejnych sukcesów, zarówno tych małych, jak i dużych!
             Barbara Passon

• Mam Talent - Szkolny Festiwal Talentów

22.03.2023

Pierwszego dnia wiosny 21.03.2023, Samorząd Uczniowski kolejny raz zorganizował występy dla uzdolnionych uczniów naszej szkoły pod nazwą Festiwal Talentów. Swoje pasje pokazało ok. 30 wspaniałych młodych ludzi w dziedzinie śpiewu, tańca, gimnastyki, muzyki i sztuk plastycznych. Wierzymy że jest ich dużo więcej i czekamy na przypływ odwagi i wystepy w przyszłym roku. Ps. Podziękowania dla calej obsługi technicznej.
            G. Tymczyszyn

• Dzień Liczby Pi

22.03.2023

16 marca po raz kolejny uczestniczyliśmy w obchodach Dnia Liczby Pi. Uczniowie w ramach zajęć edukacyjnych, lekcji matematyki czy zajęć z wychowawcą, uczestniczyli w różnych rozgrywkach gier planszowych. Zabawa była wyśmienita, ale jak się okazało, plaszówki wcale nie są nudne i bezbarwne.

• Jak dojść do Czarnego Młyna?

19.03.2023

Praca z tekstem , nawet najnudniejsza lektura może być stać się interesującą przygodą, kiedy uczeń staje się autorem gry do poznanego tekstu. Tak stało się na lekcjach polskiego w klasie szóstej. Po przeczytaniu, omówieniu powieści M. Szczygielskiego „Czarny Młyn” ( lektura wcale nie najnudniejsza) uczniowie w grupach wymyślali i sami tworzyli gry planszowe. Powstały samodzielnie wykonane piękne plansze, karty z pytaniami,
            a  nawet pionki i kostki do gry. Należało też wymyślić logiczną instrukcję.  Na koniec prezentacja przed klasą. No, i najbardziej oczekiwany moment, gra. Uczniowie „testowali” gry wymyślone przez inne grupy. W ten sposób powtórka wiadomości na temat przeczytanego tekstu połączyła się z świetną zabawą.
            Barbara Passon

• Gimnastiada szkolna

17.03.2023

W dniu 15.03. 2023 odbyła się, jak co roku, szkolna Gimnastiada. Czyli zawody gimnastyczne dla 25 uczniów z klas 1-3. Tegoroczna edycja była prowadzona przez dziewczyny z klasy 4 i 7, za co bardzo dziękujemy. Podziękować też chcieliśmy panu Marcinowi Janickiemu za expresowe wykonanie baneru na tą imprezę.
            G. Tymczyszyn

Tradycją w naszej szkole jest Gimnastiada klas I-III. Uczniowie prezentowali układ gimnastyczny, a ich poczynania oceniały uczennice ze starszych klas. To kolejna okazja do aktywności fizycznej, upowszechniania zdrowego stylu życia oraz rywalizacji fair play. Jednak przede wszystkim jest to okazja do świetnej zabawy. W zdrowym ciele zdrowy duch.
            B. Szetela