Zbiórka dla oddziałów szpitalnych
09.11.2023Zaczynamy pluszową zbiórkę Od 8.11 do 20.11 odbywa się zbiórka nowych zabawek, pluszaków, książek dla pacjentów oddziałów szpitalnych. Dary zostawiamy w koszu w holu szkoły. Dziękuję :)
Szkolne Koło Wolontariatu
Sukces naszych szczypiornistek
09.11.2023W dniu 08.11.2023 nasze dziewczyny z klas 7-8 wywalczyły srebrny medal w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Opolu. Nasze szczypiornistki pokonały reprezentacje szkół PSP 1, PSP 2 i PSP 31, a uległy gospodarzom z PSP 24. Gratulujemy sukcesu i jesteśmy bardzo dumni!
G. Tymczyszyn
Podziękowania
09.11.2023Nasza placówka otrzymala oficjalne podziękowania za udział w akcji "Narodowe Czytanie". Podczas akcje uczniowie naszej szkoły odczytywali fragmenty utworu E.Orzeszkowej pt. "Nad Niemnem."
Dzień Postaci z Bajek
09.11.2023Kolorowo zrobiło się na szkolnym korytarzu. To wszystko za sprawą naszych uczniów, którzy przebrali się swoje ulubione postacie z bajek. Dzięki pracy uczniów klasy IV razem z panią Gizelą, którzy przygotowali gazetkę i zachęcili do zabawy. Dziękujemy za ten bajeczny dzień.
Uroczystość Wszystkich Świętych
03.11.2023Dla tych którzy odeszli w nieznany świat,
płomień na wietrze kołysze wiatr.Dla nich tyle kwiatów pod cmentarnym murem
i niebo jesienne u góryDanuta Gellner
Projekt matematyczny w klasach 2
03.11.2023Uczniowie klas 2 rozpoczęli działania w projekcie edukacyjnego "Natalka i Antek w świcie matematyki". Pierwsze zdanie naszych uczniów, polegało na odkrywaniu matematyki w szkole. Każda z klas liczyła drzwi, okna, sale lekcyjne oraz liczbę uczniów w poszczególnych klasach.
B.Szetela, R. Kaczmarczyk
Działania Samorządu Uczniowskiego
03.11.2023Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli dzisiaj stroiki oraz zapalili znicze na grobach nauczycieli i pracowników szkoły.
G. Tymczyszyn
Dzień Świętego
03.11.202331 października w naszej szkole obchodzono Dzień Świętgeo. Każda chętna osoab przebrałą się za wybranego rzez siebie Świętego. Pojawiło się wiele pięknych postaci, które zostały wyniesione do rangi Świętych. Dziękujemy za zaangażowanie.
Więcej wsparcia, mniej kontroli
31.10.2023Możemy oficjalnie podzielić się wiadomością, że dołączyliśmy do grupy szkół pracujących zgodnie z modelem edukacji pod nazwą Budząca Się Szkoła. Oto link do żywej mapy z naszą pinezką:
Budząca się Szkoła – Moje Mapy Google
Na Opolszczyźnie jesteśmy czwartą z kolei szkołą, przed nami dołączyły SP TAK im. I. Sendlerowej, PLO VI im. Gen. L. Okulickiego „Niedźwiadka” , PSP im. S. Żeromskiego w Brynicy. Miło nam będzie nawiązać współpracę ze wspomnianymi uczestnikami, wymieniać się doświadczeniem, spotykać na warsztatach inspirujących organizowanych przez BSS.
W naszej szkole inicjatorkami pracy zgodnie z zasadami BSS są panie: Magdalena Barczyk, Bożena Dziatkiewicz – Janusz, Ewa Niemczyk oraz Monika Leszyńska. Obecnie dołączyła jeszcze pani Katarzyna Mróz. Powoli będziemy przekonywać pozostałych nauczycieli, zachęcać rodziców, wspierać uczniów zgodnie z tegorocznym hasłem:
By pokazać, czym tak naprawdę BSS szkoła nie jest, jak jest daleka od znanej nam edukacji, a jak bliska potrzebom współczesnego ucznia, pozwolimy sobie na początek zaproponować niezwykle ciekawe spotkanie ekspertów - dr Mikołaj Marcela, prof. Roman Lempert, dr Tomasz Tokarz, dr Marzena Żylińska opowiedzą nie tylko o modelu pruskim, od którego właśnie staramy się odejść, ale przede wszystkim wskażą kierunki do działania dla szkół BSS. Wystarczy kliknąć:
Zachęcamy również do polubienia konta fb Budzącej Się Szkoły, która inspiruje, motywuje, pozwala zrozumieć 😊
Do zobaczenia w działaniu 😊
M.L.
Nasadzenia klasy V w szkolnym ogródku
28.10.2023Klasa 5, w piątek - 27.10., rozpoczęła nasadzenia w szkolnym ogródku. Wrzosy pięknie się prezentują, a cebulki tulipanów pojawią się wiosną. Projekt przygotowała Karolina A. z klasy V.
B. Janusz1
Dzień Jabłka - kulturalnie przy stole
03.11.2023Październik to miesiąc, w którym co roku skupiamy się na zdrowym odżywaniu. W tym roku główną role odegrało JABŁKO. Omawiano walory jedzenia jabłek. Każda z klas przygotowywała ciekawa dania, gdzie królowało jabłko. Najważniejsze były działania związane z Szkolnym Programem Zdrowotnym - Kultura manier przy stole. Poznawaliśmy tajniki prawidłowego zachowania przy stole i kultury jedzenia.
17
„Przerwa na czytanie- czytanie na przerwie”
26.10.2023W środę, 25 października, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej Akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Podobnie jak w latach ubiegłych społeczność szkolna dołożyła swoją cegiełkę do tej wielkiej akcji promującej czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Wydarzenie to stało się kolejną okazją do integracji uczniów i nauczycieli. Klasy pierwsze odwiedziła Pani Dyrektor, a w klasach drugich i trzeciej lektorkami zostały uczennice klasy ósmej. Uczniowie klas starszych sami poradzili sobie z tym ważnym zadaniem. Utworami, które zajęły czołowe miejsce w naszej akcji były wiersze Juliana Tuwima - rok 2023 ogłoszono rokiem tego poety. W ten sposób chcieliśmy uczcić siedemdziesiątą rocznicę śmierci poety, którego wiersze zna każde dziecko. Wydarzenie to odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „ Cała Polska czyta dzieciom”.
A. Huzar
Archipelag skarbów dla klas 7 i 8
26.10.202323 i 24.10 uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w warsztatach z programu Archipalag Skarbów. Rozmawiali o szczęściu, miłości, przyjaźni, miłości i dorastaniu. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Treści programu i przekaz spotkały się z dużą akceptacją i zadowoleniem. Warsztaty odbyły się również dla nauczycieli i rodziców.
I. Kiziak3
II SZKOLNY TURNIEJ MEDIACJI
26.10.202320 października 2023 r. dzień po Międzynarodowym Dniu Mediacji odbył się II Szkolny Turniej Mediacji w naszej szkole. Turniej otworzyła Pani Dyrektor Danuta Kamińska. Następnie mediator i organizator Beata Borecka-Sierpina przybliżyła uczestnikom turnieju informacje o mediacji, jako metodzie rozwiązywania sporów, w której osoba trzecia pomaga stronom we wzajemnej komunikacji, określeniu interesów i kwestii do dyskusji oraz dojściu do wspólnie akceptowalnego konsensu. W turnieju wzięło udział 13 uczniów, tworząc 3 grup mediacyjnych (kl. VI, VII i VIII). W trakcie prowadzenia sesji mediacyjnych uczniowie mieli możliwość rozwijania umiejętności pozytywnego komunikowania się i ustalenia dokąd cała klasa pojedzie na wycieczkę. Jury w składzie: Beata Borecka-Sierpina, Magdalena Tomalska, Ilona Kiziak wyłoniło następujacych lauretaów:
Pierwsze miejsce zajął zespół kl. VI w składzie Julia Rudnicka, Zuzanna Kamińska, Chiara Triebert, Stanisław Grzyb.
Drugie miejsce zajął zespół z klasy VII w składzie Agata Kurc, Winsze Filip, Oliwier Kozubek, Szymon Osmolińsku.
Trzecie miejsce zajął zespół z klasy VIII w składzie Aleksandra Zydorek, Elżbieta Sadzik, Anna Lazar, Hanna Mitek, Mieszko Mąkosza.
Wszystkim uczestnikom Turnieju gratulujemy!
Szkolny Konkurs Hobby- Horsing
26.10.2023W dniu 16.10.2023 dwie przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego Daria i Agata z klasy 7 zorganizowały II Szkolnych Konkurs Hobby- Horsing w którym wystartowało ponad 20 dzieci z klas 1-4. Udział w nich sprawił dzieciom wiele radości.
G. Tymczyszyn1
Dzień Edukacji Narodowej
15.10.202313 października zorganizowano apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy VI przypomnieli jak ważna jest rola nauczyciela a chór szkolny pod opieką Pani Joanny śpiewająco złożył życzenia. Zwrócono uwagę na ważną rocznicę - 250 lat Komisji Edukacji Narodowej.
6
250 lat Komisji Edukacji Narodowej
15.10.2023Komisja Edukacji Narodowej została powołana do życia z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego uchwałą sejmu rozbiorowego z 14 października 1773 roku. Polska znajdowała się wówczas w niezwykle trudnej sytuacji politycznej – tuż po pierwszym rozbiorze. Przed tą całkowicie nową instytucją postawiono zadanie budowy systemu oświaty w Rzeczypospolitej. To właśnie KEN dogłębnie zreformowała polskie szkolnictwo, wprowadziła model wychowania patriotyczno-obywatelskiego oraz nowoczesny program kształcenia. Jej dzieło stało się wzorem dla Europy oraz inspiracją dla następnych pokoleń Polaków, szczególnie w trudnych czasach zaborów.
Żelkowe zajęcia
15.10.202310 października na biologii w klasie 8 utrwalano wiadomości o podziałach komórkowych przy tworzeniu schematów z ulubionych żelków. Takie zajęcia to wszyscy lubią :)
K. Mróż
Archiwum Aktualności